Bratislava 17. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je novým poradcom ministerky Sakovej. Ministerstvo vnútra odmieta zverejniť jeho plat. Táto informácia dosť znepokojila niektorých opozičných poslancov.

Na snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD)

“To sú hneď dva vlastné góly, ktoré si Denisa Saková strelila. Ale je to klasická stratégia Smeru, ktorý sa o ľudí kategórie “náš človek” vždy príkladne postará. A zase to zacvakajú daňoví poplatníci.”, píše sa vo vyjadrení OĽaNO.

“Keď bol ministrom vnútra Daniel Lipšic, zverejňovali sme platy a odmeny každého funkcionára, vrátane poradcu ministra. Sú to peniaze z verejných zdrojov. Ľudia majú právo vedieť, na akú sumu si pani ministerka cení rady bývalého funkcionára, ktorý musel po verejnom tlaku odísť z čela Policajného zboru,” kritizuje Gábor Grendel, tieňový minister vnútra za OĽANO.
Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je vo funkcii poradcu Denisy Sakovej od 1. augusta tohto roku po tom, čo v polovici apríla odstúpil z funkcie policajného prezidenta. Ako poradca ministerky nie je zamestnaný na plný úväzok a zastáva funkciu odborníka ústavného činiteľa v oblasti legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít.

K menovaniu Gašpara do novej funkcie zaujal stanovisko aj poslanec Ľubomír Galko (SaS), ktorý tvrdí, že to celé je len o zametaní stôp.

“Arogancia kriminálnej organizácie Smer-SD a jej koaličných partnerov tejto korupčnej koalície narastá. Obavy niektorých z nás, že hlavný zametač káuz prišiel radiť hlavne to, ako pribrzdiť vyšetrovanie odvážnych a čestných policajtov, ktorí idú po krku Kočnerovi, ďalších, čo chcú pomôcť vyšetriť únos Vietnamca a účasť Kaliňáka a slovenských štátnych orgánov v ňom a mnohé ďalšie ožehavé veci je z našej strany čisté sci-fi. Alebo nie?” Uviedol na sociálnej sieti Galko.

 

 
SaS: Činy Sakovej sú úbohé a spoločensky škodlivé
„Ak ministerka vnútra Denisa Saková spraví z bývalého prezidenta Tibora Gašpara svojho poradcu, sú márne akékoľvek očakávania, že sa niečo zmení k lepšiemu,“ povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko.
Podľa liberálov sa Tibor Gašpar stal symbolom toho najhoršieho, čo sa policajnému zboru môže stať: nízka profesionalita, neodôvodnená brutalita, neschopnosť stíhať ľudí s politickými konexiami a naopak šikanovanie kritikov vládnej moci.
„Ministerka Saková, ktorá nemá ani dôveru prezidenta, opozície, veľkej časti občanov, ba dokonca aj časti koaličných politikov, preukázala totálnu absenciu dobrého politického vkusu a zmyslu pre realitu. Potom nikoho neprekvapí, že ministerstvo vnútra pod jej vedením odmietlo návrhy tretieho sektora a nový policajný prezident sa bude síce voliť podľa nových pravidiel, ale obsah zostane stále ten istý. Policajný prezident naďalej bude musieť byť človekom blízkym súčasnej vládnej koalície, pretože jeho hlavnou úlohou bude kryť koaličné špinavosti a zlodejstvá, osobitne tie smerácke,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
Ku skompromitovanému vedeniu NAKA, ktoré je stále vo funkciách a ktoré sa s Tiborom Gašparom zaslúžilo o kritický prepad dôvery občanov v policajný zbor, pribudne len ďalšia koaličná figúra.
„Také úbohé a spoločensky škodlivé sú činy bývalej pravej ruky Roberta Kaliňáka, dnes ministerky vnútra Denisy Sakovej,“ uzavrel Galko.
Redakciu informovala Katarína Svrčeková, Vedúca Komunikačného oddelenia a hovorkyňa Sloboda a Solidarita
 
Príspevok OĽaNO hodnotí Gašpara v pozícii poradcu Sakovej ako vlastný gól ministerky zobrazený najskôr Hlavné správy.