Bratislava 13. marca 2017 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann) AKTUALIZUJEME

Dozrel čas, na nové SDK, povedal Matovič v súvislosti s tým, že chce pospájať nezvoliteľné strany. “Rešpektujeme SaS, že chce ísť samostatne, ale my chceme spájať – tak ako sme dali minule šancu NOVE a Zmene Zdola (Jánovi Budajovi), tak aj teraz chceme dať šancu všetkým silám, aby sme sa spojili a aby neprepadli stovky tisíc hlasov,” uviedol na dnešnej tlačovej konferencii Igor Matovič (OĽaNO)

Na snímke uprostred predseda OĽaNO Igor Matovič, vpravo Ján Budaj, vľavo Veronika Remišová a druhý zľava Jozef Viskupič

“Nie opozícia je v kríze, ale koalícia. Ak padne vláda, je to preto, že nevedia spolu vládnuť, nevedia sa dohodnúť. My sme zodpovední, jednotní a je nám cťou, že aj v týchto neľahkých časoch vieme slúžiť Slovensku,” povedal v úvode Matovič.
Ďalej vyzval, aby ľudia nepoľavili v tlaku: “Ľudia nech nepoľavia v protestoch, kým nebude schválený zákon o skrátení volebného obdobia. Ľudia nám pomohli verejným tlakom dosiahnuť to, čo sme žiadali dlho v opozícii.”
Igor Matovič toto rozhodnutie opisuje ako zodpovedné:
“Naším cieľom teraz bude zjednotiť hlasy, nech sa nikto nehrá na svojom piesočku. My podáme ruku našim partnerom. Chceme preklenúť tú 5%-nú hranicu, aby hlasy neprepadli. Je to zodpovedné a teraz chcú od nás ľudia v prvom rade zodpovednosť. A my zodpovední sme, preto naše prvé vystúpenie o oznámení konca Ficovej vlády je o spájaní. Už máme ľudí v tieňovej vláde, ktorí by vedeli konkurovať Ficovým ministrom. A takto chceme maximalizovať úspech a to, po čom ľudia túžia a kričia v uliciach”, uviedol Matovič.
Alojz Hlina (KDH) už včera odmietol spoločný postup do volieb, o čom Matovič netušil, preto túto skutočnosť prekvapene komentoval slovami, že je to len jeho názor a dúfa, že sa rozhodnutie urobí v rámci celej strany.