Bratislava 17. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Opozičné hnutie OĽaNO blahoželá staronovému predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi k opätovnému zvoleniu. Uvádza, že Hlina odviedol za dva roky vo funkcii predsedu KDH veľký kus práce.

Na snímke poslanci NR SR za OĽaNO uprostred Igor Matovič, vľavo Veronika Remišová a vpravo Alan Suchánek

“Vytiahol hnutie z historicky najhoršej situácie, v ktorej od svojho vzniku bolo, a zrejme tento fakt najviac zavážil pri rozhodovaní delegátov,” povedal šéf OĽaNO Igor Matovič.
Matovič mu želá múdre rozhodovanie pri vedení hnutia a verí, že tak, ako OĽaNO dokázalo spolupracovať s KDH v posledných župných voľbách, budú obe hnutia spolupracovať aj naďalej s tým, že spoločným cieľom je “slušné spravovanie Slovenska”. “Preto veríme, že staronový predseda KDH naplní slová, ktoré v sobotu na sneme povedal, a nikdy nebude vládnuť po boku strany Smer-SD,” dodal Matovič.
Opozičná SaS sa k Hlinovmu víťazstvu zatiaľ nevyjadrila. SaS spolu s OĽaNO už podpísali dohodu, že idú do tohtoročných komunálnych volieb spoločne s tým, že prizývajú aj ostatné demokratické strany. Hlina vtedy priznal, že postup oboch strán bez KDH prijali v hnutí s rozpakmi, verí však, že napokon sa prejaví spoločná zodpovednosť za Slovensko.
Hlina dostal od delegátov na sneme v Ružomberku v tajnej voľbe 233 hlasov, volilo 338 delegátov. O post predsedu sa okrem Hlinu uchádzal aj nezaradený poslanec NR SR Richard Vašečka, ktorý nedávno opustil OĽaNO, ten získal 101 hlasov. Hlasovania sa zdržali traja delegáti, jeden hlasovací lístok bol neplatný. Záujem o post predsedu mal aj nitriansky krajský poslanec Miloslav Hatala, ten sa však v sobotu kandidatúry vzdal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.