Bratislava 7. novembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Ladislav Bašternák sa dnes na súde priznal, že štát okradol na daniach približne o dva milióny eur. Podľa hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) je to len Bašternákova snaha, aby si zabezpečiť najnižší možný trest

Na snímke zľava Veronika Remišová (OĽaNO), Igor Matovič (OĽaNO), Richard Sulík (SaS) a Ľubomír Galko (SaS)

OĽANO vyzýva poslanca Roberta Fica, aby sa konečne vysťahoval z bytu daňového podvodníka a nerobil Slovensku hanbu na medzinárodnej úrovni. Teraz už nie je naozaj na čo čakať.
 
Stanovisko SaS po vynesení rozsudku voči Bašternákovi
„Je to pre nás zadosťučinenie a zároveň povzbudenie, že vyvíjať sústavný tlak na orgány činné v trestnom konaní, burcovať verejnú mienku za spravodlivosť má význam a nikdy sa netreba v tomto zápase vzdať. Je to zároveň povzbudenie pre všetkých čestných prokurátorov a policajtov, že ich snaha má význam.”
“Bašternákovo priznanie usvedčuje vtedajšie vedenie finančnej správy, že konalo v prospech jeho záujmov a v rozpore s verejným záujmom. Usvedčuje bývalého ministra vnútra Kaliňáka, že vynaložil extrémne veľké úsilie, aby tohto daňového podvodníka zachránil pred spravodlivosťou. Nie je to však len on, kto by mal odísť navždy z politiky. Je to v prvom rade Robert Fico, ktorý sa usalašil v Bašternákovom luxusnom byte, akoby bol jeho. Bašternákovo priznanie je ďalšou obrovskou dierou do dôveryhodnosti Smeru-SD.  Čudujeme sa Mostu-Híd, čo ešte v tejto vládnej zostave robí,” uviedli Richard Sulík, predseda SaS, Ľubomír Galko, podpredseda SaS, tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť a Jozef Rajtár, poslanec NR SR, tímlíder SaS pre štíhly štát.
 
Príspevok OĽaNO a SaS k odsúdeniu Bašternáka zobrazený najskôr Hlavné správy.