Okresný súd v Žiline vymeral 26-ročnej žene za vraždu partnera 13-ročný trest

Žilina 26. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Okresný súd (OS) v Žiline vymeral dnes trest odňatia slobody na 13 rokov a štyri mesiace za obzvlášť závažný zločin vraždy 26-ročnej Jane Vaslíkovej, ktorá 7. novembra 2016 usmrtila na sídlisku Medvedzie v Tvrdošíne 42-ročného partnera kuchynským nožom
Ilustračné foto

Podľa prokurátora Krajskej prokuratúry v Žiline Alexandra Feníka bola základná trestná sadzba v tomto prípade 20 až 25 rokov. “V rámci konania o dohode o vine a treste došlo k zníženiu trestu na maximálne zákonné minimum 13 rokov a štyri mesiace. Dôvodom zníženia boli okolnosti v prípade, kde išlo o vyvrcholenie partnerských nezhôd. V kombinácii s duševným stavom obvinenej, ktorý opodstatňoval takýto postup. Znaleckým skúmaním bola zistená duševná zaostalosť ľahkého stupňa,” povedal Feník.
Súd nariadil 26-ročnej žene výkon trestu v ústave so stredným stupňom stráženia a po prepustení jednoročný ochranný dohľad probačného a mediačného úradníka.
Odsúdená žena napadla podľa obžaloby 42-ročného druha Miroslava po predchádzajúcej hádke. “Kuchynským nožom ho dvakrát bodla do oblasti hrudnej kosti, tretieho rebra a priľahlých medzirebrových priestorov, čím došlo k bodnému poraneniu pravých pľúc s prerušením hornej vetvy pravej pľúcnej tepny. V dôsledku toho došlo k prítomnosti krvi v pravej pohrudničnej dutine a šokovému odkrveniu organizmu, čo viedlo k smrti,” uvádza sa v obžalobe.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.