Košice 28. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Okresný súd Košice I schválil v stredu dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Dušanom Borženským (46). Obvinený sa priznal k objednávke vraždy kosovského Albánca Fadila Pasjaču z roku 2000. Súd pritom upustil od uloženia súhrnného trestu vzhľadom na predchádzajúci výnimočný 23-ročný trest, ktorý si Borženský odpykáva v prípade iných dvoch vrážd.

Na snímke Dušan Borženský

Pasjaču, ktorý bol majiteľom košického klubu Havana, kde sa stretávali Albánci žijúci na Slovensku, zavraždili 11. februára 2000 na Budapeštianskej ulici v Košiciach. Médiá ho označovali za jedného zo šéfov podsvetia.
Borženský známy v podsvetí ako Borža bol v minulosti odsúdený za vraždy Jána Kromku a Karola Kolárika. Trest si odpykáva vo väzení v košickej Šaci. Podľa stredajšieho rozhodnutia súdu je trest uložený skorším rozsudkom dostatočný.
Na schválenie dohody boli podľa sudcu splnené všetky zákonné podmienky, poškodené strany odkázal s nárokom na náhradu škody na civilný proces. Voči danému rozsudku nie je prípustné odvolanie.
 
Príspevok Okresný súd schválil dohodu o vine a treste Dušana Borženského za ďalšiu vraždu zobrazený najskôr Hlavné správy.