Praha 23. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Okamura uviedol, že hnutie Babiša pristúpilo na všetky jeho programové návrhy
Tomio Okamura, predseda protiislamského hnutia Sloboda a priama demokracia (SPD), ktoré vo víkendových parlamentných voľbách v ČR získalo viac ako 10,6 percenta hlasov, rokoval s Andrejom Babišom, predsedom hnutia ANO, ktoré sa so ziskom vyše 29,6 percenta hlasov stalo víťazom volieb. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.
Na snímke Tomio Okamura

Po rokovaní s predstaviteľmi ANO Okamura uviedol, že hnutie Andreja Babiša pristúpilo na všetky jeho programové návrhy. Zdôraznil však, že to v nijakom prípade neznamená, že by rokovali o spoločnej vláde. Obaja lídri sa zhodli aj na osobe Radka Vondráčka (ANO) vo funkcii predsedu dolnej komory českého parlamentu.
“Predložili sme hnutiu ANO naše tri hlavné programové body. Návrh zákona o celoštátnom referende, úplný zákaz prijímania nelegálnych migrantov a zákaz propagácie islamského práva šaríja v ČR. ANO naše body neodmietlo, je o všetkých troch bodoch ochotné rokovať,” povedal Okamura.
“To je veľký posun a prielom. Chceme na presadenie našich bodov ústavnú väčšinu, ktorú ešte nemáme, ale blížime sa,” dodal. SPD podľa jeho slov rokovala s ešte jednou stranou, ktorá je na jej návrhy ochotná pristúpiť, odmietol však prezradiť s ktorou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.