Okamura pred stretnutím špičiek strán ENF: Súčasný model EÚ nie je funkčný

Praha 15. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

O vízii budúcej spolupráce euroskeptických, nacionalistických politických subjektov zameraných proti prisťahovalectvu by sa v sobotu malo hovoriť na stretnutí, ktorého dejiskom bude Praha.
Na snímke Tomio Okamura

Podľa piatkového vyjadrenia hostiteľa podujatia, predsedu českej parlamentnej strany Sloboda a priama demokracia (SPD) a podpredsedu tamojšej Poslaneckej snemovne Tomia Okamuru by Európsku úniu mala nahradiť spolupráca suverénnych štátov, pričom by sa zachoval voľný pohyb osôb, tovaru, služieb a kapitálu. Súčasný model EÚ nie je podľa Okamurovho názoru funkčný a Úniu nemožno reformovať.
Informovala o tom tlačová agentúra APA.
S viacerými účastníkmi sobotňajšieho stretnutia – členmi frakcie Európa národov a slobody (ENF) v Európskom parlamente (EP) -, medzi ktorými by nemali chýbať ani predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová alebo holandský populista Geert Wilders, sa Okamura mal stretnúť v českej metropole na neverejnom zasadaní poslaneckého klubu SPD už v piatok. Termín však z bezpečnostných dôvodov nezverejnil.
Medzi ďalšími účastníkmi sobotňajšej akcie by mali byť okrem iných Lorenzo Fontana z talianskej Ligy Severu, Georg Mayer v zastúpení rakúskych slobodných z FPÖ, ale aj hostia z Belgicka, Nemecka, Poľska či Veľkej Británie.
Česká polícia prijala adekvátne opatrenia vzhľadom na fakt, že ľavicoví radikáli avizovali už na piatkový večer, ako aj na sobotu protestné akcie v súvislosti so spomínanou schôdzkou.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)