Česká republika 8. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Michel Euler)

Líder českého hnutia Sloboda a priama demokracia a podnikateľ Tomio Okamura nazerá na kauzu týkajúcu sa mazania krížov spoločnosťou Lidl za postupnú islamizáciu Európy. Podľa Okamuru ide o škandalózne prekrúcanie dejín. Informáciu zverejnil portál Týden.cz.
Predajňa Lidl

„Je to ďalší dôkaz o tom, kam Európa smeruje. Myslím si, že zo strany Lidlu išlo o úmyselný čin. Mám skúsenosti z nadnárodných firiem. Že na obaloch na potraviny odstránite kríže ako symboly náboženstva, to rozhodne nie je náhoda,“ uviedol Okamura v relácii Duel Jaromíra Soukupa.
Názor Okamuru zdieľal aj šéf KSČM v Stredočeskom kraji Stanislav Grospič. Uviedol, že to, čo urobil Lidl je škandalózne. Reťazce by mali rešpektovať právne rámce krajín, v ktorých pôsobia a niečoho takého by sa nemali dopúšťať.

Majiteľ Lidlu – najbohatší Nemec
O tom, že Lidl je skutočne veľkou korporáciou so značným vplyvom svedčí aj fakt, že jej majiteľ 77- ročný Dieter Schwarz je najbohatším Nemcom.
Schwarz okrem reťazca Lidl vlastní aj ďalší reťazec pôsobiaci na Slovensku – Kaufland. So svojimi 37 miliardami eur je na prvom mieste najaktuálnejšieho rebríčka najbohatších Nemcov, informuje portál Novinky.cz s odvolaním sa na časopis Bilanz, ktorý poradie zostavil.
Samotné hodnotenie v sebe zahŕňa hodnotu firiem, akciový kapitál, nehnuteľnosti, umelecké zbierky i rodinné nadácie.
Majiteľ reťazca Lidl sa k zostavenému rebríčku odmietol vyjadriť. „Súkromie je pre mňa sväté,“ zdôvodnil svoj postoj Schwarz, ktorý žije s rodinou v bavorskom Neckarsulme a médiám sa vyhýba, ako sa len dá.
Práve majiteľovi Lidla najviac patrí otázka, prečo sa kresťanské kríže nemôžu zobrazovať na jeho výrobkoch. Bolo by zaujímavé poznať odpoveď.