Praha 26. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Slniečkari, liberáli a mainstream označujú ľudí, ktorí nechcú, aby sa do Európy privalili milióny migrantov z arabských a afrických krajín, za nacionalistov, rasistov, fašistov a iných „istov“. Odoberajú týmto ľuďom právo žiť vo vlastnej krajine tak, ako si zvykli, ako chcú, ako považujú za vhodné a nepodrobovať sa názorom a postojom „hostí“, čo sa však už začalo v niektorých krajinách. Nehovoriac o vraždách a znásilneniach…

Na snímke Tomio Okamura

Drvivá väčšina Európanov, ktorí nechcú, aby sem prichádzali milióny moslimov, nie sú rasisti či nacionalisti a nič nemajú proti Afričanom či Arabom. Jediné, čo nechcú, aby „vzácni návštevníci“ tu celý život otočili hore nohami a nastolili vlastné pravidla hry, ktoré panujú v afrických a arabských krajinách. Jednoducho, Európania chcú aj naďalej žiť po európsky – je to kriminál, je to zločin? Vo vlastných krajinách Afričania a Arabi žijú podľa vlastných zákonov a tam sa nim návštevník z Európy musí bezpodmienečne prispôsobiť.
Koľko obyvateľov starého kontinentu by sa bránilo, ak by sem prichádzali migranti, ktorí sa prispôsobia nášmu životu, našim pravidlám hry, zvykom, tradíciám a zákonom? Bránili by sa viacerí z nás, keby neznásilňovali a nerabovali a žili iba z prídavkov, ale pracovali a  hospodársky posilňovali európske krajiny? Mimochodom, hociktorý Európan, ktorý sa dostane do Afriky alebo arabských krajín, musí sa bezpodmienečne podrobiť tamojším pravidlám hry, inak hrozí, že zostane nielen bez ruky, ale aj bez hlavy. Ale mnohí Európania sú liberálnejší, ako liberáli, a pápežskejší, ako pápež… A práve táto vlastnosť môže o pár desaťročí alebo storočí zničiť európsku rasu.
Nie sme rasisti či nacionalisti. Iba chceme žiť podľa našich a nie podľa „importovaných“ z Afriky či Ázie zákonov. Hostia by sa mali prispôsobiť našim pravidlám. Nie naopak. Ale nechcú a väčšina z nich sa nikdy neprispôsobí. Preto mnohí z nás podobných „hostí“ tu nechcú. Nechceme, aby naši deti a vnuci žili podľa zákonov, ktoré dnes platia v afrických a arabských krajinách. Ale toto nevedia pochopiť slniečkari a liberáli.
Podobný, ako my, viacerí, postoj má aj český poslanec Tomio Okamura, ktorý často komentuje a kritizuje migračnú politiku EÚ a vlastnej vlády. Tiež prízvukuje, že nie je nacionalista, a jednoducho chce, aby Európa zostala európskou. Nech sa „hostia“ prispôsobia našich zákonom, potom to nebude problém. Ale chce, aby vo svojej krajine sme mohli žiť podľa svojich zvyklostí a aby si o svojej vlastnej krajine rozhodovali my sami. Uviedol to aj vo svojom najnovšom komentári na svojej facebookovej stránke.
„V niektorých štátoch Európskej únie, hlavne na západe, prebieha snaha zakázať vianočné  kresťanské tradície vrátane vianočných stromov, kolied a betlehemov, aby náhodou tieto zvyklosti neurazili moslimských imigrantov. Sme radi, že talianska vláda, ktorej súčasťou je aj strana Lega nášho priateľa Mattea Salviniho, podporuje naše európske tradície. My sme teda doma a neviem, prečo by sme sa mali prispôsobovať imigrantom či cudzincom,“ kladie takmer rétorickú otázku.
„Hnutie SPD razantne obhajuje tieto naše tradície. Je to spojenie s našimi predkami, ktorí budovali túto našu krásnu vlasť. Slova Viktora Dyka naše láska k nášmu národu neznamená nevraživosť a nenávisť, znamená naopak „veľkú vieru, veľkú nadej a veľkú lásku“. Nemáme nenávisť k iným národom a kultúram, ale budeme do posledného dychu bojovať o to, aby vo svojej krajine sme mohli žiť podľa svojich zvyklostí a aby si o svojej vlastnej krajine rozhodovali my sami,“ prízvukuje v závere svojho komentáru český poslanec a vlastenec Tomio Okamura.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Okamura: “Budeme do posledného dychu bojovať o to, aby sme vo svojej krajine mohli žiť podľa svojich zvyklostí a rozhodovali my sami“ zobrazený najskôr Hlavné správy.