Berlín 27. marca 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Paul Zinken/dpa via AP)
 
Bombové hrozby „neznámych“ teroristov v týchto mestách boli zamerané na radnice. Hrozby prišli v utorok v skorých ranných hodinách v mailoch. To hneď vyvolalo nasadenie stoviek policajtov v ohrozených mestách a bolo nariadené okamžité evakuovanie radníc

Ilustračné foto

V Göttingene sa tak stalo o pol deviatej a o deviatej sa v radnici už nenachádzala ani jedna z viac ako 400 osôb. Najbližšie okolie radnice bolo na niekoľko hodín uzavreté, čo spôsobilo komplikácie v doprave a veľké znepokojenie občanov.
Podobne prebiehali policajné akcie aj v ostatných ohrozených mestách.
Hovorcovia polície odmietli informovať médiá o tom, aký bol obsah výhražných mailov. Nasledovali len obvyklé pokrytecké uspokojovacie oznámenia, že pre obyvateľstvo nepozostávalo ani na vôbec žiadne ohrozenie.
Bolo nápadne zdôrazňované, že všetky opatrenia polície boli urobené len preventívne a že sa v podstate nič nedialo. Všetky takéto malé i veľké klamstvá slúžia len na upokojenie obvyteľstva, pričom sa mu opakovane vsugerováva, že v nemeckom štáte je všetko v poriadku a že bezpečnosť je stopercentná.
Nikdy počas dlhých rokov som v Nemecku podobné nebezpečné situácie, ktorých extrémne pribúda, nezažil a ani to, aby médiá a politici o nich neinformovali, tak ako voľakedy informovali verejnosť podrobne a hneď pri oveľa menších nebezpečenstvách, ako sú tieto.
Vláda i polícia teraz horúčkovite uvažujú, čo vymyslia pre verejnosť ako dôvod mailovej akcie páchateľov. Je možné aj to, že nepríde vôbec žiadne oficiálne vyhlásenie.
Nemecko robí usilovne všetko pre to, aby sa zničilo a odstránilo samo a urobilo zo seba dobrovoľne obetného baránka pre expanzívny islam.
RomanBednár
 
Príspevok Ohrozili teroristi Nemecko? Bombový alarm v Augsburgu, Göttingene, Chemnitzi, Kaiserslauterne, Neunkirchene a Rendsburgu. Slováci, nepripustite takýto stav v SR zobrazený najskôr Hlavné správy.