Berlín 15. mája 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Len pred rokom zložili Briti pomocou známeho časopisu najlepšiu poklonu, akej len sú schopní, Nemcom. Na obálke časopisu The Economist žiarila fráza Najsilnejšie Nemecko, pričom dokonca veľkými písmenami, píše Die Welt

Ilustračné foto

Ale dnes je úplne jasné, že nehľadiac na rekordný ekonomický vzostup je medzi obyvateľmi federatívnej republiky stále viac pesimistov, myslí si autor článku Michael Gassman.

Ako sa ukázalo, píše novinár Die Welt, iba polovica Nemcov si myslí, že dnes je vhodná doba na nákupy, a to nehľadiac na prekvitajúci pracovný trh a rast príjmov obyvateľov.

K podobnému záveru dospeli vedci z Ústavu nemeckej ekonomiky (IW) v Kolíne nad Rýnom a z vedeckovýskumného centra The Conference Board (TCB) v New Yorku, ktorí porovnali nálady spotrebiteľov v rôznych krajinách.

Podľa získaných údajov obsadilo Nemecko 21. miesto v zozname 64 krajín, v ktorých sa prieskum konal.

Otázky sa týkali najmä vyhliadok na zamestnanosť na najbližší rok a finančného stavu respondentov, spresnil Gassman.

Výsledky prieskumu, pokračuje nemecký novinár, sú občas proste ohromujúce. Napríklad najoptimistickejších spotrebiteľov majú v Pakistane a Indii nehľadiac na veľké napätie vo vzťahoch týchto dvoch jadrových štátov. Do prvej desiatky sa dostali také ázijské krajiny ako Indonézia, Vietnam a Čína.

Pesimistickú náladu mnohých Nemcov vysvetlil Gassman tým, že početné politické udalosti ich robia neistými si svojím zajtrajškom. Preto vraj majú predtuchu, že sa situácia na pracovnom trhu skôr alebo neskôr zmení k horšiemu.

Áno, Nemci budú zrejme musieť ešte pracovať na svojej sile, konštatuje autor článku.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj