Považská Bystrica 21. augusta 2018 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)
 
V noci niekto pravdepodobne úmyselne podpálil kostol v Považskej Bystrici. Požiar vypukol po polnoci a rozšíril sa aj na strechu kostola. Podarilo sa ho uhasiť vďaka rýchlemu zásahu hasičov, informovala televízia Markíza.

Horiaci kostol v Považskej Bystrici

Veľký požiar kostola sv. Heleny na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici hasilo takmer 20 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a v priebehu asi dvoch hodín sa ho podarilo dostať pod kontrolu.
Pri udalosti zasahovali profesionáli z Považskej Bystrice, Púchova, Trenčína, Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Papradno a Považská Teplá, ktorí sa snažili plamene dostať pod kontrolu, uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.
Príčinou požiaru je pravdepodobne úmyselné podpálenie. Podrobnosti vyšetrujú policajti.
Strecha kostola úplne zhorela, interiér nie je značne poškodený. Výška škody sa odhaduje okolo 150-tisíc eur.

 
Sila otvorených ľudských sŕdc ochotných pomôcť
K ohavnému činu sa vyjadril aj poslanec NR SR Richard Vašečka: “Tak už nielen v Indii či Nigérii, ale už aj na Slovensku podpaľujú kostoly? Saletini Rozkvet, ktorí slúžia v tejto farnosti, zaujali na svojom FB postoj, ktorí svedčí o ich skutočnej dôvere v Krista: “Veríme, že táto nepríjemná udalosť pre celú našu farnosť sa stane okamihom, ktorý ešte viac posilní súdržnosť našich farníkov a ukáže silu otvorených ľudských sŕdc ochotných pomôcť. Veď náš Boh dokáže vyťažiť z každej situácie, v ktorej sa ocitneme, niečo dobré…,” zverejnil na sociálnej sieti.
 

 
Úplne zničený kostol v Rusku

Podobný prípad riešili minulý týždeň v Rusku, kde mladík, podľa zverejnených informácií satanista, podpálil vzácny  drevený kostolík.
Historický kostol z 18. storočia v ruskej republike Karelia úmyselne zapálil istý teenager, ktorého niektorí miestni obyvatelia označujú za satanistu, informovala RT.
Kostol Nanebovzatia Panny Márie, postavený v roku 1774 na malebnom pobreží v meste Kondopoga v severozápadnom Rusku bol zapálený 13. augusta. Vyšetrovatelia uviedli, že budova začala horieť zvnútra, pričom správca spozoroval plamene, keď už bolo príliš neskoro. Celý 42 metrov vysoký drevený kostol hasiči už nezachránili a v priebehu niekoľkých hodín celkom zhorel.
 
Príspevok Ohavný čin: V noci podpálili kostol v Považskej Bystrici zobrazený najskôr Hlavné správy.