Barcelona 19. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Santi Palacios)

Vláda španielskeho regiónu Katalánsko oznámila, že pozná totožnosť siedmich zo 14 osôb, ktoré zahynuli pri útokoch vozidlami v tamojších mestách Barcelona a Cambrils.
Na snímke ľudia zapaľujú sviečky a ukladajú sviečky na mieste, kde sa odohral útok

Podľa vyhlásenia, ktoré priniesla v noci na dnes agentúra AP, sú medzi 13 obeťami štvrtkového útoku v Barcelone štyria Španieli vrátane jedného s dvojakým španielsko-argentínskym občianstvom, ako aj po jednej osobe z Talianska a Portugalska. Žena, ktorá zomrela v dôsledku útoku v meste Cambrils z noci na piatok, bola identifikovaná ako Španielka.
Z vyhlásení predstaviteľov iných vlád a príbuzných podľa AP vyplýva, že pri útoku v Barcelone zahynul aj ďalší taliansky občan, Američan a žena z Belgicka. Španielske médiá tiež informovali o troch usmrtených Nemcoch. Podľa vyhlásenia kanadského premiéra Justina Trudeaua je trinástou obeťou útoku v Barcelone občan Kanady, pričom ďalší štyria Kanaďania utrpeli zranenia.
Generálne riaditeľstvo civilnej ochrany a urgentnej medicíny v Barcelone piatok večer oznámilo, že útoky v Katalánsku si popri obetiach na životoch vyžiadali celkove 126 zranených. Usmrtení alebo zranení boli ľudia pochádzajúci z 34 rôznych krajín.
Podľa najnovšieho vyhlásenia regionálnej vlády zostávalo v piatok neskoro večer v nemocniciach 59 zranených osôb, z ktorých 15 bolo v kritickom a 25 vo vážnom stave Hospitalizovaní boli štátni príslušníci 22 krajín vrátane 13 Francúzov, 12 Španielov a piatich Nemcov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.