Londýn 15. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Už viackrát sme vás informovali o absurdných krokoch politikov v západných krajinách v rámci multikultúrnej spoločnosti a politickej korektnosti. Tentokrát sa vláda v Británii rozhodla, že potrebuje znížiť počet väzňov z etnických menšín , aby sa na nich nepozeralo ako na kriminálnikov, preto bola vydaná správa, ktorá vyzýva políciu, aby týchto ľudí namiesto trestného stíhania posielali na liečenie
Ilustračné foto

Oficiálna správa Britskej vlády odporučila, aby sa zločincom umožnilo vyhnúť sa stíhaniu tým, že podpíšu rehabilitačnú terapiu s cieľom znížiť počet černošských a menšinových  odsúdených vo väzenskom systéme.
Správa je vypracovaná tímom, ktorý vedie  labourista David Lammy – známeho pre svoju “hysterickú” kampaň s cieľom zrušiť vôľu ľudu – referendum o Brexite , hlasovaním v Parlamente . Správa uvádza, že kriminalita je v komunite černochov a etnických menšín výrazne vyššia než u zbytku obyvateľstva. Informoval o tom portál Breitbart 
Muži a ženy z etnických menšín tvoria 25% väzenskej populácie v Anglicku a vo Walese – a viac ako 40% mladých ľudí je v polepšovniach- aj napriek tomu, že etnické menšiny tvoria “len” 14% obyvateľstva Veľkej Británie.
Zvlášť černosi sa zdajú byť mimoriadne nadmerne zastúpení medzi zločincami, keďže tvoria len 3 percentá obyvateľstva, ale predstavujú  až 12 percent dospelých väzňov a viac ako 20 percent mladých v polepšovniach ,v rokoch 2015/16.
Správa zistila, že “existuje ešte väčšia disproporcionálnosť počtu černochov vo väzniciach [v Spojenom kráľovstve] ako v Spojených štátoch amerických” .
Zdá sa, že hlavnou starosťou Lammyho správy je zabezpečenie, aby sa do väzenského systému dostalo menej zločincov z etnických menšín.
Napríklad v správe sa uvádza, že zločinci z etnických menšín sú v súčasnosti z väčšou  pravdepodobnosťou poslaní do väzenia – a získavajú relatívne dlhšie tresty.
Bieli Briti totiž viac využivajú dohodu o vine a treste čím sa ich tresty výrazne znižujú,  ale zločinci z etnických menšín si často stoja za svojou nevinou až dokonca čím sa po dokázaní viny ich tresty výrazne predĺžujú. Lammyho správa to opisuje ako “nedostatok chronickej dôvery” medzi zločinacami z etnických menšín a úradmi.
Lammy navrhol, aby sa tento “problém” riešil tým, že by sa krimimálnikom  umožnilo vyhnúť trestnému stíhaniu výmenou za vykonanie takzvanej “obnovovacej justičnej schémy”, ako sú napríklad kurzy riadenia hnevu, alebo drogová rehabilitačná liečba.
Samuel Gdovin