Bratislava 14. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Účastník slovenskej najvyššej hokejovej súťaže HC Košice angažoval po reprezentačnej prestávke českého útočníka Davida Květoňa. Tridsaťjedenročný krídelník sa v aktuálnej sezóne nepresadil v nabitom kádri českého majstra z Třinca a nastupoval v tamojšej druhej najvyššej súťaži za Frýdek-Místek

Na snímke zľava športový manažér HC Košice Jan Štastný a nová posila hokejového klubu HC Košice český útočník David Květoň

V 16 zápasoch nazbieral 14 bodov (4+10) a bol tretím najproduktívnejším hráčom mužstva. „Oceliari“ sa po príchode Květoňa rozlúčili s ďalším útočníkom Michalom Murčekom. Informácie priniesol oficiálny klubový web.

„Davida poznám z českej extraligy. Je to útočník, ktorý môže hrať na pravom aj ľavom krídle. Verím, že jeho hokejové schopnosti, dobré korčuľovanie a hlavne zakončenie, pomôžu oživiť naše útočné rady. Po angažovaní nového útočníka sme sa rozhodli neponúknuť nový kontrakt Michalovi Murčekovi. Chcel by som mu touto cestou poďakovať za jeho služby a prajem mu veľa ďalších športových úspechov,“ uviedol športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Květoň odohral v českej extralige viac ako 650 zápasov v základnej časti a play-off. Okrem Třinca hrával za Vsetín, Chomutov, Mladú Boleslav a Vítkovice. Pripísal si štarty v reprezentácii a krátko pôsobil aj vo fínskom Kärpäte Oulu. Angažmán na Slovensku si vyskúša prvýkrát v kariére, s Košicami podpísal zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj