Barcelona 26. august 2017 (HSP/TN/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)

Španielsko po útoku v Barcelone prenasleduje strach a zúrivosť. Na vlastnej koži to pocítila 38-ročná moslika z Madridu. Na ženu sa na ulici vrhol dav a zbil ju tak, že skončila v nemocnici
Ilustračné foto

Madridská polícia prezradila, že útok v blízkosti stanice metra Usera vyšetruje ako rasovo motivovaný zločin. Dav si mal ženu moslimského vyznania vyhliadnuť, pretože na hlave mala moslimskú šatku – hidžáb.
Po útoku skončila tridsaťosemročná žena v nemocnici. Podľa Daily Mirror utrpela rezné poranenia, modriny a trpí úzkosťou.
Útočníkov mala podľa madridskej polície motivovať pomsta za útok v Barcelone, ktorý katalánskym mestom otriasol minulý týždeň.
Útočník pri ňom zabil 13 ľudí vozidlom, ďalšieho ubodal na úteku, keď ho prepadol a ukradol mu auto. Poslednou obeťou je žena, ktorú jeho komplici zabili v aute pri druhom útoku v Cambrils.
Napadnutá žena útočníkov poriadne nevidela. Madridskí policajti sa rozhodli posilniť hliadky v mešitách v meste.
Takýto vývoj je mimoriadne nebezpečný. Vzájomné útoky pôvodných obyvateľov a moslimských prisťahovalcov môžu časom vyústiť do väčšieho konfliktu o ktorý nemá nikto záujem. Čím viac moslimských migrantov bude prichádzať do európskych krajín, tým väčšie napätie a väčší konflikt bude hroziť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.