Bratislava 25. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Bývalý zamestnanec banky Filip Rybanič, ktorého koncom júna Krajský súd v Bratislave (KS) odsúdil na podmienečný trojročný trest s jednoročným odkladom a skúšobnou lehotou, podal voči právoplatnému rozsudku už koncom leta dovolanie

Na snímke Filip Rybanič

“Dovolanie bolo podané na Okresný súd Bratislava V (OS) 28. augusta prostredníctvom obhajcu. Následne ho OS 5. augusta zaslal na Krajskú prokuratúru v Nitre. (KP v Nitre na pokyn generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára z roku 2016 dozorovala prípad Rybaniča – pozn. TASR),” povedal v stredu pre TASR hovorca KS Pavol Adamčiak. Ako dodal, následne bolo súdu doručené vyjadrenie KP v Nitre, ktoré OS Bratislava V zaslal 20. augusta obhajcovi. “Po vykázaní doručenia tohto vyjadrenia bude súdom predmetný trestný spis spolu s dovolaním predložený dovolaciemu Najvyššiemu súdu SR na rozhodnutie o podanom dovolaní,” objasnil hovorca KS.

Senát KS koncom júna úplne nepotvrdil rozsudok OS Bratislava V, ktorý Rybaniča v septembri 2018 uznal za vinného zo zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. OS Bratislava V mu vtedy vymeral trojročný trest s päťročným odkladom a skúšobnou lehotou. Podľa odvolacieho krajského súdu sa Rybanič dopustil protiprávneho správania, spáchal zločin, keď poskytol informácie o stavoch účtov neoprávneným osobám.

KS nariadil vypracovať Rybaničovi aj písomnú analýzu, v čom spočíva bankové tajomstvo. Na rozdiel od pôvodného verdiktu sa však nemusel Rybanič ospravedlniť exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD).

Následne na začiatku júla Rybanič oznámil zánik mandátu poslanca v Rači.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj