“Odpúšťam mu.” Kuffa žiada advokátsku kanceláriu Čarnogurský ULC, aby stiahla trestné oznámenie na Havrana. Čo na to Čarnogurský?

Bratislava 13. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-Screenshot YouTube/TASR)
 
Katolícky kňaz Marián Kuffa, ktorý je známy tým, že sa nebojí hovoriť pravdu o nebezpečenstvách LGBTI hnutia verejne, žiada, aby bolo stiahnuté trestné oznámenie voči publicistovi Michalovi Havranovi, ktorý hanobil kresťanov a prešpekulovanými slovnými hrami verejne Kuffu ponižoval. Informuje agentúra SITA.

Na snímke Marián Kuffa

„Po mojom štvrtkovom návrate z duchovných cvičení v zahraničí som sa dozvedel, že bolo voči pánovi Havranovi podané trestné oznámenie pre článok v Denníku SME: Pošlite Kuffu do cirkusu. Chcem týmto verejne poprosiť oznamovateľov, aby trestné oznámenie vzali späť. Nežiadam si, aby bol Michal Havran za nenávistné výroky voči mne odsúdený. Odpúšťam mu a posielam mu svoje kňazské požehnanie,“ vysvetlil Kuffa.
O tom, že advokátska kancelária Čarnogurský ULC s.r.o. minulý týždeň podala trestné oznámenie v súvislosti s hanobením katolíckeho náboženstva, viery a jej predstaviteľov informoval ako prvý náš portál (viac v článku).
“Autor vystupujúci pod menom Michal Havran hanobí v článku kresťanstvo a kresťanov. Z článku sála pýcha a nadraďovanie extrémistických názorov autora nad názory všetkých veriacich kresťanov. Autor sa postavil proti Bohu kresťanov a proti Ježišovi Kristovi. Článok autora je nielen nemorálny, ale aj protiprávny. Jeho zverejnením bol spáchaný trestný čin,“ uviedol Ján Čarnogurský ml.
Zároveň žiada verejnoprávnu RTVS, aby s Havranom prerušila spoluprácu, pretože porušil kódex novinára.
 
Čarnogurský: Autor článku, ktorý je predmetom trestného oznámenia, hanobil náboženské presvedčenie všetkých kresťanov
O stanovisko sme požiadali advokátsku kanceláriu, ktorá trestné oznámenie podala: “Verejná prosba dôstojného otca Kuffu o stiahnutie trestného oznámenia pre predmetný článok, aby páchateľ nebol odsúdený, je dôkazom veľkosti jeho ducha a dobroty jeho srdca. Trestné oznámenie nie je možné stiahnuť. Jedná sa iba o oznámenie, nie o odsúdenie,” vysvetlil Ján Čarnogurský ml.

Na snímke Ján Čarnogurský ml.

“V civilizovanej krajine má monopol na trestnoprávne súdenie štát. My sme trestným oznámením iba požiadali štát, aby konal, pretože tak zákon vyžaduje. Vzhľadom na ústavne garantovanú rovnosť pred zákonom, výlučne štátne orgány posúdia, či autor predmetného článku spáchal trestný čin, podobne ako páchatelia v niekoľkých stovkách ďalších prípadov, v ktorých už bolo začaté trestné stíhanie podľa rovnakých ustanovení trestného zákona,” dodal.
“Autor článku, ktorý je predmetom trestného oznámenia, hanobil náboženské presvedčenie všetkých kresťanov, najmä katolíkov.  Z toho dôvodu by sme o stiahnutí trestného oznámenia neuvažovali ani v prípade, ak by to bolo na žiadosť dôstojného otca Kuffu možné. Neoznámenie trestného činu by mohlo byť za určitých okolností považované za trestný čin v zmysle § 340 Trestného zákona,” vysvetlil Čarnogurský.
 
Príspevok “Odpúšťam mu.” Kuffa žiada advokátsku kanceláriu Čarnogurský ULC, aby stiahla trestné oznámenie na Havrana. Čo na to Čarnogurský? zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)