Londýn 11. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Odporcovia odchodu Veľkej Británie z Európskej únie sa pohrávajú s myšlienkou založenia novej politickej strany, ktorá by vystupovala proti brexitu. Informovala o tom agentúra AP
O možnom vytvorení centristickej protibrexitovej strany hovoril dnes James Chapman, ktorý v súčasnosti patrí medzi popredných kritikov pripravovaného odchodu Spojeného kráľovstva z EÚ.
Ilustračné foto

Tento bývalý politický editor denníka Daily Mail a niekdajší šéf kancelárie ministra pre brexit Davida Davisa označuje brexit za katastrofu a domnieva sa, že by sa mu dalo zabrániť prostredníctvom druhé referenda.
“V strednej časti politického spektra britskej politiky je momentálne obrovská medzera,” vyhlásil dnes Chapman. Poukázal pritom na to, že z odchodu Británie z EÚ nie sú nadšení vládnuci konzervatívci ani opoziční labouristi.
“Rozumní poslanci všetkých strán už dávno mali priznať, že brexit je katastrofou, spojiť sa v novej strane, ak to bude potrebné, a zvrátiť ho,” citoval Chapmanov príspevok na Twitteri denník Independent.
Výzvu na zjednotenie britských proeurópskych politikov bez rozdielu politickej príslušnosti už predtým zverejnil britský premiér Tony Blair.
Británia už začala s EÚ rokovať o brexite, ktorý by sa mal uskutočniť v marci 2019.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.