Odobrali vzorky z nádrže použitej na doplnenie paliva do lietadla Tu-154

Soči 27. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Viktor Klyushin)

Ruský hlavný vyšetrovací úrad dnes oznámil, že odobral vzorky z nádrže použitej na doplnenie paliva do ruského armádneho lietadla, ktoré sa zrútilo v nedeľu 25. decembra do Čierneho mora.

Ruskí záchranári zhromažďujú trosky zrúteného lietadla typu Tu-154Ruskí záchranári zhromažďujú trosky zrúteného lietadla typu Tu-154

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie uviedol, že vzorky paliva teraz analyzujú odborníci. Vyšetrovatelia preverujú možnosť, že haváriu stroja typu Tu-154, ktorý sa zrútil dve minúty po štarte z ruského prímorského mesta Soči, spôsobilo nekvalitné palivo. Práve v Soči mal stroj medzipristátie určené na doplnenie paliva.

Ako ďalšie možné príčiny nešťastia vyšetrovatelia zatiaľ nevylúčili ani chybu pilota, zlyhanie zariadení (prístrojov) alebo uviaznutie cudzieho predmetu v motoroch. Havária si vyžiadala životy všetkých 92 ľudí na palube lietadla, medzi ktorými sa nachádzalo 64 členov armádneho umeleckého súboru Alexandrovovci. Svetoznámy súbor cestoval na novoročný koncert na ruskú vojenskú základňu v Sýrii.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.