Žilina 7. augusta 2018 (HSP/Foto:OZ Preles)
 
Tri významné žilinské športové podujatia sa spojili a vytvorili unikátnu spoločnú medailu. Tá vznikne spojením troch účastníckych medailí a získa ju ten, kto v tomto roku absolvuje každý z troch pretekov Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko.

Žilinská športová koruna

Šport v Žiline sa tak rozvíja aj vďaka práci nadšencov, ktorí roky organizujú výborné športové podujatia pre verejnosť. Už 20. ročník Žilinského triatlonu organizuje KPŠ Nereus.
„Tento rok je výnimočný tým, že sme sa ako prvé preteky na Slovensku stali súčasťou Európskeho pohára juniorov. Príďte aj vy na tratiach Žilinského triatlonu prekonať sami seba a súčasne si pozrieť súboj medzi európskou juniorskou špičkou!“, pozýva Peter Fiabáne, riaditeľ pretekov.
Druhým v poradí je Žilinský mestský polmaratón, ktorý si postupne buduje svoje pevné miesto na bežeckej mape Slovenska. Jeho 4. ročník sa uskutoční v polovici septembra. „Na bežcov čaká certifikovaná trať polmaratónu, ale aj príjemných 10km a 5km, či detské behy. Žilinský mestský polmaratón je mestský beh pre širokú verejnosť. Spájame oba brehy Váhu a historické centrum. Skutočne nevšedný bežecký zážitok!“, dodáva organizátor Tomáš Čelko, atlét a elitný svetový bežec do schodov.
Poriadnu dávku blata a adrenalínu zažijú amatérski bežci na tretej akcii, ktorá je súčasťou Žilinskej športovej koruny. „Žilinské blatíčko je prekážkový beh určený pre tých, ktorí sa vedia smiať aj po krk v blate. Kombinujeme krosový beh s umelými a prírodnými prekážkami a najmä kopou blata. Pripravili sme aj trať pre deti, takže zábavu a športový výkon si u nás užije naozaj celá rodina.“, predstavil poslednú akciu jej riaditeľ, Vladimír Randa.
 
Akcia sa konajú v týchto termínoch
Žilinský Triatlon, 18-19. august 2018
Žilinský mestský polmaratón, 15. september 2018
Žilinské blatíčko, 22. september 2018
Každé preteky majú svoju vlastnú registráciu aj vlastné štartovné, vzhľadom na rôzne náklady organizátorov. Každý účastník týchto troch pretekov dostane účastnícku medailu. Túto si bude môcť zasadiť do podstavca, ktorý po absolvovaní všetkých troch pretekov dostane bezplatne. Náklady si organizátori rozdelia medzi sebou. Medaile sú kovové, v zlatej farbe, s plastickým povrchom a trikolórou v žilinských farbách.

Na snímke zľava Tomáš Čelko, Vladimír Randa, Peter Fiabáne

„Tak neváhajte a prihláste sa už teraz. Žiline, Slovensku a športu zdar!“ dodali na záver organizátori.
Redakciu informoval Vladimír Randa z OZ Preles.
 
Príspevok Odmenou za odvahu, vytrvalosť a priateľstvo je pre športovcov unikátna Žilinská športová koruna zobrazený najskôr Hlavné správy.