Bratislava 25. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Belgičan Greg van Avermaet mal v júli tohto roka obhajovať zlatú olympijskú medailu v pretekoch s hromadným štartom v cestnej cyklistike. Rodák z Lokerenu však napokon do Tokia nepocestuje, pretože pandémia koronavírusu spôsobila odloženie najväčšieho športového sviatku na rok 2021. Jazdca tímu CCC síce rozhodnutie o odklade OH nepotešilo, ale s chladnou hlavou priznal, že organizátori nemali iné východisko

Na snímke belgický cyklista Greg Van Avermaet

„Samozrejme, som sklamaný, že olympijské hry boli odložené, pretože boli mojím veľkým cieľom v tomto roku. Absolútne však podporujem toto rozhodnutie. Ja jasné, že v tomto období sú zdravie a bezpečnosť najväčšou prioritou a nebolo by možné usporiadať bezpečné OH s tisíckami ľudí z celého sveta. Myslím si, že odloženie bolo jedinou možnou alternatívou,“ vyjadril sa Greg van Avermaet pre špecializovaný portál cyclingnews.com.

Greg van Avermaet sa na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro najlepšie popasoval s takmer 238 kilometrov dlhou traťou a v záverečnom špurte nedal šancu Dánovi Jakobovi Fuglsangovi a Poliakovi Rafalovi Majkovi. Odvtedy počas pretekov nosí na hlave zlatú prilbu, ktorá mu pripomína jedno z najväčších víťazstiev jeho kariéry. Celkovo ich má na konte 41. Belgičan triumfoval aj na monumentálnej klasike Paríž – Roubaix, dosiahol dve etapové víťazstva na Tour de France a pýšiť sa môže aj celkovým prvenstvom na pretekoch Tirreno – Adriatico z roku 2016, keď o sekundu zdolal Petra Sagana.

„Je pre mňa cťou byť olympijským šampiónom a o niečo dlhšie budem mať na svojom tímovom drese zlaté pásky. Samozrejme, dúfam, že ich budem môcť nosiť aj po roku 2021. Odklad OH znamená, že budem znovu o rok starší, čo nie je ideálne. Viem však, že budem rovnako motivovaný,“ povedal dnes 34-ročný belgický cyklista, ktorý mal spolu s Remcom Evenepoelom istú miestenku na OH v nabitom belgickom tíme.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj