Informácie o tom, že je známa totožnosť istanbulského novoročného útočníka potvrdil minister zahraničia Mevlut Cavusoglu. „Totožnosť osoby, ktorá vykonala útok vo štvrti Ortaköy sme určili,“ uviedol minister zahraničia. Muž, ktorý zastrelil 39 ľudí a približne 70 zranil ostáva aj napriek odhaleniu jeho identity na úteku. Detaily o podozrivom mužovi neboli verejnosti poskytnuté.

Odhalili totožnosť útočníka z

Muž, ktorý podľa tureckých médií na nevinných ľudí vystrieľal šesť zásobníkov a použil zábleskový granát na ohlušenie a oslepenie, bol podľa bezpečnostných expertov profesionálom, ktorý mohol byť vycvičený v Sýrii. Na verejnosť sa dostalo viacero videí s podozrivým. Najnovší záznam, ktorý zverejnila turecká agentúra DHA, odhaľuje hľadaného na autobusovej stanici v meste Konya. Video vzniklo už minulý mesiac.

Odhalili totožnosť útočníka z

V súvislosti s atentátom turecká polícia zadržala 27 osôb v západotureckom meste Izmir, informoval o tom spravodajský web Hürriyet. Podľa dostupných informácií boli medzi zadržanými aj ženy a deti, ktoré pricestovali zo stredotureckého mesta Konya. Toto mesto média spájali s útočníkom a jeho rodinou. Podľa nich totiž muž so svojou ženou a deťmi pricestoval do Konye v novembri, aby na seba nepútal zbytočnú pozornosť.

Odhalili totožnosť útočníka z

Podľa tureckých médií sú vo väzbe aj rodinný príslušníci pravdepodobného páchateľa. Zadržaná manželka útočníka vyšetrovateľom údajne povedala, že o útoku sa dozvedela až z televízie a nemala ani najmenšie tušenie o tom, že jej manžel je sympatizantom organizácie Islamského štátu, ktorý sa k útoku prihlásil.

Novoročný teroristický útok v istanbulskom klube Reina si vyžiadal 39 obetí. Väčšinu z nich tvorili turisti pochádzajúci z blízkovýchodných krajín. Všetky obete hrôzostrašného vyčíňania boli v utorok pochované.