Bratislava 25. októbra 2018 (HSP/Foto:HSP)
 
Denník N začiatkom tohoto týždňa priniesol ďalšiu neoverenú informáciu, že bývalý novinár a šéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth mal vypovedať na polícii, že pre Mariana Kočnera “za tisíce eur mesačne” sledoval niektorých novinárov. Neskôr vyšlo najavo, že mu v tom mal pomáhať aj Miroslav Kriak, ktorého na základe obvinení prepustili zo zamestnania na Finančnej správe. Najnovšie Tóthovi vraj podľa časopisu Plus 7 dní pomáhala aj “pomerne známa novinárka”. Denník SME z tohto dôvodu oslovil aj šéfredaktorku týždenníka Annu Žitnú Lučaiovú, ktorá však odmietla povedať, koho mysleli pod týmto pojmom.

Na snímke Peter Tóth

SME však prichádza s pravdepodobným menom. Pred dvomi rokmi Daniel Lipšic označil vo výpovedi ku kauze Privatbanky bývalú redaktorku webu pluska.sk a súčasnú šéfredaktorku portálu Glob.sk Martinu Ruttkayovú za partnerku Petra Tótha. Denník N k tomu pridáva, že Ruttkayová vraj písala o kauzách Kočnera s tým, že dávala do popredia argumenty v jeho prospech. A takisto, že práve ona priniesla podrobnejšiu informáciu o spojení Kočnera s Alenou Zuzsovou.
Daniel Lipšic tieto mená spojil v súvislosti s bankovými operáciami Mariana Kočnera v Privatbanke za čias, keď bol ministrom spravodlivosti. Ruttkayová vtedy odovzdala polícii dokumenty, v ktorých tvrdila, že jej ich dal Lipšicov hovorca a súčasný poslanec Gábor Grendel. Lipšic jej tvrdenia napadol ako krivé obvinenie s tým, že jej partnerom je bývalý príslušník SIS Peter Tóth, s ktorým je v pravidelnom kontakte Marian Kočner.
Ruttkayová pre denník SME odmietla spojenie s Tóthom. “Zdôrazňujem, že Peter Tóth nie je a nikdy nebol mojím partnerom,“ vysvetlila.
Peter Tóth od začiatku odmieta informácie v denníkoch SME či N, najskôr len odmietal svoje meno uvedené v spise – “S určitosťou môžem povedať, že výpoveď s menom a podpisom zakladateľa stránky Ďateľ.sk Petra Tótha v ňom nie je,“ uviedol to na svojom portáli Ďateľ.sk, pričom neskôr vo svojich vyjadreniach odmietol aj veci, ktoré mu pripisuje denník N.
Peter Tóth zároveň tiež poprel, že s Martinou Ruttkayovou boli partneri.

Príspevok Odhalili ďalší článok údajného sledovacieho tímu. Médiá informujú o “pomerne známej novinárke,” ktorá vraj bola aj Tóthovou partnerkou zobrazený najskôr Hlavné správy.