Autor napínavých príbehov z kriminálneho prostredia, ktorého verejnosť pozná pod menom Václav Neuer, je zrejme poriadny kvietok. Nie je totiž vylúčené, že tento bývalý dlhoročný policajt má toho za ušami oveľa viac ako sa pôvodne predpokladalo.

Z bývalého policajta sa stal úspešný spisovateľ.

Z bývalého policajta sa stal úspešný spisovateľ. Foto: Polícia/Archív

Z policajta spisovateľ

Jeho meno, najmä to oficiálne Václav Kincl, sa začalo skloňovať začiatkom februára tohto roka, a to v súvislosti s veľkou akciou zameranou proti mafiánskej skupine takáčovcov. Vysvitlo vtedy, že jej členom bol podľa všetkého aj dnes známy spisovateľ, ktorý v minulosti  zastával významné pozície v polícii. V roku 2011 však zo zboru odišiel a po čase sa vrhol na tvorbu detektívok. A celkom sa mu darilo. Veľmi umne pri tom využíval práve skúseností nazbierané počas pôsobenia v zbore.

Kriminálnik

Ako blesk z jasného neba preto prišla správa o jeho spolupráci s mafiánskou skupinou, s ktorou mal mať úzke kontakty práve počas pôsobenia v zbore. Jeho bývalí kolegovia ho vinia, že sa mohol podieľať  na podvodoch a nátlaku na syna v minulosti uneseného trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča. V tejto súvislosti plánovali Kincla spolu s ďalšími podozrivými koncom januára zatknúť, podarilo sa mu však ujsť. Nie je pritom vylúčené, že disponoval informáciou o pripravovanej akcii. Polícia preto vykonala aspoň domovú prehliadku v jeho byte v Pezinku. A to, čo našla stojí za povšimnutie.

Klamár

Podľa našich informácií objavila Kinclov bývalý policajný preukaz a odznak, stratu ktorých oficiálne nahlásil v deň svojho odchodu do civilu. Človek nemusí byť znalý tejto problematiky, aby si domyslel, na čo všetko možno tejto veci zneužiť. „Na čo? Na čokoľvek. Môže sa nimi preukazovať pri kontakte s úradmi, pri zbieraní kompromitujúcich informácií. Jednoducho, ten človek mohol aj po odchode zo zboru úplne pokojne vystupovať ako jej príslušník,“ vysvetľujú aktívni policajti. Nuž a nie je vylúčené, že Václav Kincl neodovzdané policajné legitimácie skutočne na čosi také aj používal.

Viac o prípade sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

Autor:

PLUS 7 DNÍ