Washington 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Nick Ayers, o ktorom americké médiá hovorili ako o predpokladanom novom šéfovi kancelárie prezidenta USA Donalda Trumpa, v Bielom dome končí. Oznámil to v nedeľu na Twitteri samotný Ayers s tým, že z Bieleho domu odíde koncom tohto roka. Informovala o tom agentúra DPA

Na snímke Nick Ayers

O doterajšom šéfovi kancelárie viceprezidenta Mikea Pencea sa v amerických médiách hovorilo ako o jednom z najpravdepodobnejších nástupcov vedúceho kancelárie Bieleho domu Johna Kellyho, ktorého odchod z funkcie oznámil v sobotu prezident Trump.
Podľa zistení amerických médií sa Trump a 36-ročný Ayers nepohodli na podmienkach kontraktu. Spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z Bieleho domu uviedla, že Trump od neho žiadal dvojročnú zmluvu, čo však Ayers odmietol.
Ayers svoj odchod do konca tohto roka potvrdil. Vo svojom tvíte sa Trumpovi a Penceovi poďakoval sa možnosť a česť pracovať v americkej administratíve v Bielom dome.
Podľa agentúry AP bude Ayers pre Trumpov tím pracovať aj naďalej.
Generál vo výslužbe Kelly (68), ktorý krátko pôsobil ako minister vnútornej bezpečnosti, dostal za úlohu obnoviť poriadok v Bielom dome, keď v júli 2017 prevzal funkciu šéfa kancelárie od Reincea Priebusa.
Jeho odchodom sa rozšíri dlhý zoznam poradcov i členov kabinetu, ktorí za Trumpa prišli a odišli z Bieleho domu. Pôjde tiež o druhú personálnu výmenu na vysokej vládnej úrovni, ktorú Trump oznámil od volieb zo 6. novembra – po tom, ako v novembri na prezidentovu žiadosť odstúpil minister spravodlivosti Jeff Sessions.
 
Príspevok Odchod z Bieleho domu oznámil aj šéf kancelárie viceprezidenta Mikea Pencea zobrazený najskôr Hlavné správy.