Štrasburg 21. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Šalianske hádzanárky pred aktuálnou sezónou prišli o jednu zo svojich opôr. Karin Bujnochová si svojimi výkonmi v drese HK Slovan Duslo vybojovala nielen stabilné miesto v ženskej reprezentácii SR, ale zároveň aj zahraničný angažmán. Svoj letný odchod do Francúzska neľutuje

Na snímke Karin Bujnochová (vľavo)

“Rozhodnutie odísť do Francúzska vnímam len pozitívne. Určite mi to dalo veľa či už v hádzanárskom alebo osobnom živote,” uviedla v rozhovore pre slovakhandall.sk Bujnochová, ktorá je hráčkou tímu Achenheim Truchtersheim Handball. “Druhá francúzska liga je úrovňou kvalitnejšia ako spoločná slovensko-česká súťaž. Kádre tímov sú plné kvalitných hráčok na každom poste, pôsobí v nich množstvo reprezentantiek krajín z celého sveta. U nás sme štyri reprezentantky.”
Dvadsaťštyriročná spojka dostáva v novom pôsobisku dostatok príležitostí. “Najčastejšie hrávam na ľavej a strednej spojke. Herný systém a aj zmena postov mi vyhovuje, je to pre mňa atraktívnejšie a pestrejšie ako v posledných sezónach na Slovensku,” pokračovala Bujnochová, ktorá pochádza z Lednickych Rovní a s hádzanou začala v Púchove. Okrem Šale hrala aj za Nitru. Slovenke sa s družstvom ATH zatiaľ darí, keď vyhrali základnú časť svojej skupiny a postúpili do play-off, kde budú bojovať o postup do najvyššej francúzskej súťaže.
 
Príspevok Odchod do Francúzska bol správny krok, tvrdí Bujnochová zobrazený najskôr Hlavné správy.