Moskva 26. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Claudio Furlan/LaPresse)

Podnebie výrazne ovplyvňuje koronavírus, jedna z teórií uvádza, že ide o rovnakú sezónnu infekciu ako chrípka, povedal odborník na boj proti obzvlášť nebezpečným infekciám, vedecký poradca riaditeľa Ústredného výskumného ústavu epidemiológie Rospotrebnadzor, akademik Ruskej akadémie vied Viktor Maleje

Ilustračné foto

(Klíma) do značnej miery ovplyvňuje. Dokonca aj každodenné počasie môže mať vplyv. Jednou z teórií preto je, že koronavírus je rovnako sezónna infekcia ako chrípka, rovnako ako iné respiračné infekcie. Máme veľmi veľa respiračných ochorení, asi 200. A väčšina z nich je sezónnych Existuje taká súvislosť, áno, povedal Malejev na tlačovej konferencii.

Pandémia COVID-19

Úrady ČĽR 31. decembra 2019 informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu o prípadoch neznámej pneumónie vo Wuchane v centrálnej časti krajiny (provincia Chupej). Odborníci zistili pôvodcu choroby – nový typ koronavírusu.

WHO uznala epidémiu za mimoriadnu situáciu medzinárodného významu a dala chorobe oficiálne označenie COVID19. Dňa 11. marca generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) informoval o vyhlásení pandémie COVID19.

Čo sa týka príznakov, radí sa medzi nich horúčka, kašeľ, dýchavičnosť, ale aj hnačka, nevoľnosť a ďalšie problémy s tráviacou sústavou. Odborníci Fakultnej nemocnice univerzity Wuchan zistili, že symptómy pripomínajúce prechladnutie alebo chrípku sa objavujú neskôr.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj