Washington 13. október 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)
 
Odborníci označujú iPhony najbezpečnejšími telefónmi na trhu, píše portál Market Watch. Produkty spoločnosti Apple sú z hľadiska zabezpečenia dát lepšie ako smartphony Android, uvádza analytička americkej spoločnosti SiteLock Jessica Ortegová

Ilustračné foto

Zariadenia na operačnom systéme od Googlu prenášajú informácie na servery spoločnosti, následne na základe osobných údajov užívateľov vytvárajú “digitálny portrét” a odosielajú cielenú reklamu. Kým platforma iOS umožňuje ukladať väčšinu informácií na samotnom zariadení, zdôrazňuje expert.
Navyše do iPhonu je ťažšie sa nabúrať pomocou aplikácií z oficiálneho obchodu, uviedla Ortegová. Po porovnaní App Store a Play Market, analytička dospela k záveru, že platforma Google je otvorenejšia pre vývojárov, pretože dáva užívateľovi príležitosť personalizovať svoj telefón, ale súčasne umožňuje útočníkom prekonať najprísnejšie bezpečnostné požiadavky.
Obchod iPhone má prísnejšie požiadavky pre všetkých vývojárov a vykonáva dôkladné bezpečnostné kontroly,” zdôrazňuje analytička.
Ďalším problémom Google je “riedka aktualizácia softvéru”. Pred tromi rokmi v kóde zariadení na Android objavili chybu, ktorá ohrozila bezpečnosť viac ako 950 miliónov zariadení. Včasná aktualizácia by pomohla vyhnúť sa takým zraniteľnostiam alebo okamžite zastaviť ich následky pre užívateľov.
 
Príspevok Odborníci vybrali najbezpečnejší smarttelefón zobrazený najskôr Hlavné správy.