Washington 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Arnulfo Franco)

V Spojených štátoch amerických počas uplynulých 15 rokov dramaticky vzrástol počet užívateľov heroínu aj počet obetí predávkovania sa touto drogou. Vyplýva to z národného prieskumu o užívaní drog, o ktorom v piatok informovala spravodajská televízia CNN
Ilustračné foto

Počet užívateľov heroínu vzrástol od roku 2002 o 135 percent – zo 404.000 na 948.000. Oveľa horšia je štatistika úmrtí spôsobených heroínom. Ich počet vzrástol o 533 percent – z 2089 na 13.219.
“Tieto čísla sú do očí bijúcim ukazovateľom smrteľnosti opiátovej epidémie, ktorá sa zakorenila po celej krajine,” uviedla CNN.
Minister zdravotníctva Tom Price zdôraznil, že drogy si berú viac amerických životov než vojna vo Vietname. Kým vo vojne zahynulo 58.000 vojakov, na predávkovanie drogami a liekmi zomrie tento rok podľa odhadov 71.600 ľudí, čo by bolo rekordné číslo.
Spojené štáty majú problém nielen s tvrdými drogami ako heroín a kokaín, ale aj s liekmi na predpis, predovšetkým s liekmi proti bolesti.
Podľa prieskumu sa vlani predávkovalo 11,8 milióna Američanov. Z nich len osem percent sa predávkovalo heroínom, väčšina užila nadmerné množstvo liekov proti bolesti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.