Bratislava 15. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Z dovolenky sa tak vráti približne 10.000 zamestnancov

V spoločnosti Volkswagen Slovakia (VW SK) sa končí zimná plánovaná odstávka. Výrobné linky v Bratislave budú spustené v pondelok 16. januára. Z dovolenky sa tak vráti približne 10.000 zamestnancov. Martinský aj stupavský závod sú už v plnej prevádzke.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Počas plánovanej odstávky výroby vozidiel a prevodoviek prebiehali v bratislavskom závode VW SK práce, ktoré nie je možné vykonávať počas plnej prevádzky, resp. počas nepretržitej prevádzky pri výrobe SUV vozidiel. Vo väčšine prípadov išlo o technologické a stavebné úpravy v montážnej hale a v karosárňach. V novopostavenej karosárni a montážnej hale Porsche pokračovala inštalácia zariadení a technológií. Jednou z aktivít bola aj pravidelná komplexná údržba a kontrola zariadení. Odstávka bola tiež využitá na prestavby a modernizácie v areáli spoločnosti.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4,5 milióna vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 10.800 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine produkuje komponenty pre prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave vyrába zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

TASR informovala Lucia Kovarovič Makayová, hovorkyňa spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.