Od dnešného dňa všetky ruské vlaky budú obchádzať Ukrajinu

Moskva 11. decembra 2017 (HSP/Foto: Facebook)
 
Od dnešného dňa všetky ruské vlaky, ktoré budú smerovať k čiernomorskému pobrežiu a na juh krajiny, budú obchádzať Ukrajinu. Týka sa to nákladných, aj osobných vlakov a rýchlikov. Umožní im to novovybudovaná trať
Ruské vlaky, smerujúce na juh k Čiernemu moru, už obchádzajú Ukrajinu, cez ktorú predtým dvakrát prechádzali

Ruské médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že každý, kto cestoval vlakom z Moskvy, Petrohradu a mnohých iných miest k Čiernemu moru, dva razy prekročil hranice Ukrajiny v Luhanskej oblasti. Kvôli viacerým problémom na hraniciach Rusko vybudovalo novú železničnú trať, ktorá obchádza Ukrajinu. Odteraz ruské vlaky obchádzajú Ukrajinu. Informoval o tom riaditeľ Ruských železníc pre dopravu cestujúcich Dmitrij Pegov.
Ruské vlaky od dnešného dňa smerujú po novej trati Žuravka – Millerovo. Ruské médiá pripomínajú, že domáci minister dopravy Maxim Sokolov prisľúbil, že nová trať bude spustená do prevádzky do konca tohto roka, a už je funkčná. Ešte v septembri na novej trati vyskúšali experimentálne nákladné vlaky. Stavebné práce dokončili v rekordne krátkych termínoch a od dnešného dňa nová trať bude v normálnej prevádzke. Denne tu prejde 124 osobných vlakov a rýchlikov a 60 nákladných vlakov.
Nová trať vedie cez Voronežskú a Rostovskú oblasť a je dlhá 137 kilometrov. Vybudovali aj 7 nových staníc: Zajcevka, Sergejevka, Sochranovka, Kutejnikovo, Vinogradovka, Kolodezi a Bočenkovo. Ruské ministerstvo dopravy uviedlo, že na prvej etape tu rýchliky a osobné vlaky môžu dosahovať rýchlosť 140 km/hod. a v novom roku sa rýchlosť zvýši o ďalších 20 km/hod. a na novej trati vlaky budú premávať s rýchlosťou 160 km/hod.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)