Damask 15. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Syrian Presidency/El Pais via AP)
 
Portál politexpert komentuje útok Američanov, Britov a Francúzov v Sýrii. Podľa uvedených informácií Američania, Francúzi a Briti sa snažia budiť rozhodný dojem, pričom sa spoliehajú na agresivitu svojich krokov

Na videosnímke sýrsky prezident Bašár Asad

Podľa ruského generála Vladimira Boldyrova je postup Američanov a ich spojencov charakteristický pre celý Západ, nič konštruktívne sa od nich očakávať nedá. Západ nikdy nebude dodržiavať pravidlá hry a porušuje medzinárodné zákony tak, ako mu to vyhovuje.
Konflikt v Sýrii môže eskalovať, dosiaľ však Američania dbajú o to, aby neohrozovali životy ruských vojakov, pretože sa obávajú ruskej reakcie. Generál Vladimír Boldyrov očakáva, že straty Američanov v Sýrii budú postupne rásť, americkí špecialisti a inštruktori sa stanú legitímnymi cieľami guerillových skupín. Podľa slov generála Boldyrova Američania chcú zastaviť aktivity vyšetrovacieho tímu OPCW, ktorý prišiel do Sýrie hľadať stopy po útoku chemickými zbraňami zo strany Asada.
Americké, britské či francúzske tvrdenia o útoku chemickými zbraňami zo strany Asada v Sýrii sú rovnakým klamstvom ako existencia irackých zbraní hromadného ničenia.
Americké elity sa snažia provokáciami vtiahnuť Rusko do otvorenej konfrontácie v Sýrii. Rusko má dostatok skúseností na to, aby nereagovalo na americké provokácie a nedalo sa vtiahnuť do nevýhodnej situácie, ktorú pripravili Američania. V najbližšej dobe možno očakávať asymetrické odpovede Ruska, môže prísť k značným úspechom guerillových skupín pri likvidácii amerických cieľov, očakáva sa vyostrovanie situácie na Ukrajine.
 
Príspevok Očakávať od Západu niečo konštruktívne je zbytočné zobrazený najskôr Hlavné správy.