Kyjev 4. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Kyjevský medzinárodný inštitút uskutočnil sociologický prieskum, ktorého výsledky zjavne nepotešili súčasné vedenie Ukrajiny. Podľa tohto prieskumu, ktorý sa uskutočnil vo všetkých regiónoch krajiny, počet obyvateľov, ktorí si neželajú vstup tohto štátu do Európskej únie, sa v priebehu 1,5 roka zvýšil o osem percent. To znamená, že počet odporcov vstupu do EÚ už prevýšil počet tých, ktorí si želajú vstup do EÚ

Ilustračné foto

V porovnaní s predošlým prieskumom, ktorý sa uskutočnil v septembri 2017, sa podpora proeurópskeho kurzu znížila z 53% na 45%. Postoj väčšiny obyvateľstva ohľadom zahraničnej politiky štátu v priebehu ostatných štyroch rokov sa príliš nezmenil,“ uvádza sa v dokumente s výsledkami prieskumu.
Organizátori prieskumu informovali, že ho uskutočnili vo všetkých 110 väčších mestách a obciach Ukrajiny. Na prieskume sa zúčastnilo 2042 respondentov. Prieskum ukázal, že vstup Ukrajiny do EÚ si prevažne želajú obyvatelia západných regiónov krajiny (64%). Vo východných regiónoch by iba 21% respondentov podporilo prípadný vstup Ukrajiny do Európskej únie.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Obyvatelia Ukrajiny si podľa najnovšieho prieskumu čoraz menej želajú vstup krajiny do Európskej únie zobrazený najskôr Hlavné správy.