Obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu v Kyjeve: “Zabijeme sem koly a budeme ich tu popravovať”

Kyjev 26. decembra 2017 (HSP/Foto:Facebook)

Šéfovia rozkazujú, ale revolúcia žije svoj vlastný život… Napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil Vianočné prázdniny, obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu sa nemienia rozchádzať. Naopak: pripravujú nové „revolučné útoky“.
Obyvatelia stanového táboru pri budove ukrajinského parlamentu v Kyjeve

Ako je to na Vianoce v stanovom tábore? Zisťovala to redaktorka ukrajinského denníka „Strana“ /“Krajina“/ Valéria Ivaškinová. „Za závejmi sa začína Ukrajina bez oligarchov. Aspoň to sľubujú plagáty na barikádach, ktoré zatarasili ulicu Gruševského pred budovou Najvyššej rady. Mnohí obyvatelia Kyjeva ani nevedia, že obyvatelia stanového tábora sú stále tu. Michomajdan pokračuje,“ napísala novinárka.
Podčiarkla, že väčšina ukrajinských médií už 3 mesiace fakticky ignoruje udalosti pri budove parlamentu a obyvateľov stanového tábora. „Pre mnohých je to tak: ak nie si v televízore – to znamená, že neexistuješ,“ ironizuje Valéria. Poukazuje na to, že obyvatelia stanového tábora sami musia čistiť sneh v tábore a na okolí – mestské služby na to kašľú. „Plagát „Minské dohody nás zabíjajú“ je prakticky zavalený snehom..“ poznamenáva novinárka.
Rozpráva sa s veselým chlapíkom zababušeným do červeno-čiernej zástavy Pravého sektoru, ktorý čistí sneh. Ale „veselý chlapík“ rozpráva o plánoch niektorých obyvateľov stanového tábora, ktoré vyvolávajú hrôzu u novinárky: „Nebeská stovka nám sem posiela sneh. Zalejeme vodou túto kopu, urobíme schody a budeme ich tu popravovať. Zabijeme koly, natiahneme ostnatý drôt, aby to nik nedokázal prekonať. Keď sem prídu ľudia, tri milióny, kozáci sem prídu na koňoch – potom im ukážeme,“ pohrozil „veselý chlapík“…
„Ako potvrdenie jeho slov – priamo pod oknami parlamentu je do záveja zapichnutý drevený kôl s tabuľkou „Sečový lustrátor“ /obyvatelia stanového tábora sa hlásia ku svojim predkom zo Zaporožskej seči – pozn. E.R./. Oproti je snehuliak Roshen /názov „čokoládovej ríše“ a obchodných domov prezidenta Porošenka – pozn. E. R./ s kosou v jednej ruke a s plagátom so žiadosťou imipčmentu prezidenta v druhej,“ popisuje novinárka.
„Nečakane ku mne pribehol akýsi Gruzínec a začal ma objímať – určite ma s niekým poplietol: mám na hlave veľkú čapicu, ktorá sa podobá na gruzínsku…  Zistili sme, že obyvatelia stanového tábora nemienia odtiaľto odísť, a to aj napriek tomu, že Veľký Micho vyhlásil „Vianočnú pauzu“ ich nezaujíma… Sú presvedčení, že onedlho dôjde k vážnym udalostiam,“ píše redaktorka denníka Strana.
Valéria Ivaškinová popisuje, ako strávila čas s obyvateľmi jedného zo stanov, dala si s nimi čaj a prezradila, o čom sa s nimi rozprávala, prikladá aj zaujímavé videá.
Eugen Rusnák

Videá si môžete pozrieť tu:

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)