Sao Paulo 19. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eraldo Peres)
 
Brazílske úrady uviedli, že obyvatelia pohraničného mesta Pacaraima fyzicky napadli venezuelských prisťahovalcov kvôli útoku na miestneho obchodníka, z ktorého obviňujú štyroch imigrantov. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Ilustračné foto

Mesto Pacaraima v severobrazílskom štáte Roraima je dôležitý hraničný priechod medzi Brazíliou a Venezuelou.
Po zhromaždení, ktoré sa konalo v sobotu na protest proti útoku na obchodníka, sa skupiny obyvateľov prechádzali po meste a hádzali kamene na prisťahovalcov a zapaľovali ich osobný majetok.
Polícia informovala, že majiteľ obchodu, ktorý bol v piatok večer zbitý a okradnutý, bol hospitalizovaný a je v stabilnom stave.
Za ostatné tri roky prišli do štátu Roraima desaťtisíce Venezuelčanov. Ich príchody vyťažili miestne sociálne služby a v oblasti spôsobili humanitárnu krízu. Mnoho venezuelských rodín je totiž veľmi chudobných a spí na uliciach či v lacných hosteloch. V oblasti v dôsledku toho vzrástla zločinnosť i prostitúcia.
 
Príspevok Obyvatelia pohraničného mesta zaútočili na migrantov z Venezuely kvôli útoku na miestneho obchodníka zobrazený najskôr Hlavné správy.