Budapešť 19. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Hlavná prokuratúra Fejérskej župy obvinila z viacerých trestných činov Maďara, ktorý vlani v apríli v Székesfehérvári postrelil vzduchovkou viacerých ľudí. Agentúru MTI o tom informovala v utorok prokuratúra, podľa ktorej páchateľovi hrozí až 12 rokov odňatia slobody

Ilustračné foto

Muža, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe, obvinili z trestných činov zneužitia strelnej zbrane, z vážneho narušenia verejného poriadku, ozbrojeného výtržníctva a pokusu o vážne ublíženie na zdraví.
Prokuratúra pripomenula, že páchateľ strieľal na päť ľudí, medzi ktorými boli štyria maloletí. Traja z postrelených utrpeli ľahšie poranenia, avšak existovala hrozba vážneho zranenia.
Maďarská polícia vlani 20. apríla informovala, že v priebehu troch dní vypátrala a zadržala 35-ročného obyvateľa mesta Dunaharaszti, ktorý bol podozrivý, že z okna prenajatého bytu na Budínskej ceste na siedmom poschodí strieľal vzduchovkou vybavenou ďalekohľadom. Vyberal si ľudí, ktorý išli pred nákupným centrom smerom k autobusovej zastávke.
Strelec zranil 16-ročné dievča, ktoré trafil do tváre iba kúsok od oka, jedného chlapca strelil do stehna a jedného maloletého do chrbta.
 
Príspevok Obvinili muža, ktorý v Székesfehérvári strieľal vzduchovkou na ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.