Moskva 26. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:facebook)
 

Moskva považuje obvinenie zo strany Veľkej Británie v prípade otravy bývalého plukovníka GRU Sergeja Skripala za akciu hraničiacu s medzinárodnou krádežou, túto provokáciu musíme zvládnuť, prehlásil tlačový hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Na snímke Dmitrij Peskov

„Je to nevídaná drzosť. Hlavné je, že nikto a nikdy nezažil situáciu, kedy je krajina obvinená z niečoho, čo ani nemôžu sformulovať, a ani sa o to nesnažia. Konštatujeme, že je to úplne bezprecedentná vec, ktorá hraničí s medzinárodnou krádežou. Čo za tým stojí? Vnútorné problémy Británie, alebo problémy ich vzťahov so spojencami, alebo niečo iné? Nie je to najkôr naša vec. Našou vecou je, ako zvládnuť túto provokáciu,” povedal Peskov v interview pre nedeľnú reláciu Výsledky týždňa v televízii NTV.
Dodal, že prezident RF Vladimir Putin „zachováva absolútny pokoj, absolútnu trpezlivosť”.
„Putin si zachováva na rozdiel od náprotivka na ostrove absolútnu korektnosť. Putin sformuloval svoj postoj hneď, povedal, že sa zaoberáme predovšetkým našimi vnútornými záležitosťami, no k tomuto incidentu došlo u vás, a máte se v ňom najskôr vyznať a až potom o niečom hovoriť. Toto je vlastne Putinov postoj,” povedal Peskov.

Príspevok Obvinenie v prípade Skripala hraničia s medzinárodnou krádežou, prehlásil Peskov zobrazený najskôr Hlavné správy.