Bratislava 26. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Jakub Kotian)
 
Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nemala byť jedinou, o ktorej sa obvinení rozprávali. Podľa informácií TV Markíza sa mali objednávatelia vraždy dohadovať aj na odstránení ďalších osôb, medzi nimi bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica a elitného prokurátora

Na snímke portrét zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka

Obvinený z vraždy Kuciaka Zoltán A. mal podľa Markízy vypovedať, že sa objednávatelia zaoberali myšlienkou na vraždu minimálne ďalších dvoch ľudí. Návrhy na ich odstránenie mali prísť od jednej z obvinených v prípade vraždy Aleny Zs. a kontroverzného podnikateľa Mariana K.
Lipšic odmietol pre televíziu informácie komentovať. Uviedol, že v čase, kedy sa mali tieto plány tvoriť, žiadne výrazné ohrozenie nevnímal. S vyšetrovateľmi a prokurátormi podľa Markízy komunikuje najmä ako právny zástupca poškodených.
Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Všetci štyria sú vo väzbe.
 
Príspevok Obvinení z vraždy Kuciaka sa vraj dohadovali aj o odstránení obhajcu Lipšica či prokurátora Žilinku zobrazený najskôr Hlavné správy.