Trapas ako hrom! Toto si marketingové oddelenie starajúce sa o imidž značky Telekom určite nedá za klobúk. Slovenský cyklista Peter Sagan síce bol horúcim kandidátom na titul Športovec roka 2016, ale rátať s jeho úspechom v populárnej ankete sa príliš nedalo. Mal síce za sebou najlepší rok, ale ten mala aj Dominika Cibulková či chodec Matej Tóth.

Poskytovateľ komunikačných služieb sa zahral na proroka a za víťaza už dopredu označil Sagana. Ružovú grafiku pri tom na niekoľko minút umiestnili aj na sociálne siete. Krátko po 21. hodine večer ju stiahli. Buď sa fotografiu dostala na svet nedopatrením alebo si anketu Športovec roka pomýlili so Zlatým pedálom, ktorý oceňuje najlepších cyklistov. Túto anketu v stredu s prehľadom Sagan ovládol, ale cenu za neho preberal jeho otec Ľubomír.

„V rámci nášho partnerstva s Peťom Saganom sme si predpripravili vizualizáciu gratulácie, v prípade, že by sa stal Peťo víťazom. Chybnou zhodou náhod sa bohužiaľ tento post dostal do éteru predčasne, za čo sa ospravedlňujeme,“ reagoval pre medialne.sk Telekom. Či sa Sagan skutočne stane tretíkrát najlepším slovenským športovcom sa dozvieme vo štvrtok večer.