Zákerná choroba oberá Čišovského o sily, no pomáhajú mu všetci, ako vedia. Teraz sa futbalové hviezdy Česka predstavia v hokejovej exhibícii a jej výťažok poputuje práve Spolku 28, ktorý Čiša podporuje.

Dlhoročný hráč Plzne s chorobou statočne bojuje. Jeho bývalý spoluhráč Pavel Horváth spolu s plzenským hokejistom Martinom Strakom sa mu rozhodli pomôcť. Už dnes večer (18.30) sa na ľade v Plzni predstavia veľké mená českého futbalu i hokeja a chýbať nebude i slovenský futbalový útočník Marek Bakoš.

„Je to skvelá myšlienka, na zimáku bude kopec zaujímavým mien.Verím, že sa fanúšikovia budú baviť a podarí sa nám vyzbierať peniaze na dobrú vec,“ povedal líder tímu Spolku 28 Horváth.

Proti jeho mančaftu sa postaví družstvo Czech Team 96 – teda bývalé futbalové hviezdy a vicemajstri Európy na čele s Janom Kollerom a Karlom Poborským.

„Všetko sa to začalo po stretnutí s Martinom Strakom. Nahralo nám, že extraliga má prestávku a futbalová súťaž ukončila jesennú časť. Keď som hráčov obvolával, hneď prisľúbili účasť. Aj Honzo Koller, ktorý žije v Monaku,“ povedal Pavel Kuka, futbalový internacionál a zakladateľ Czech Teamu 96.

TEAM 96 Karel Poborský, Jan Koller, Pavel Kuka, Luboš Kubík, Vladimír Šmicer, Ivan Hašek, Jiří Novotný, Tomáš Vlasák
Spolek 28 Pavel Horváth, Jan Rezek, Marek Bakoš, Tomáš Poznar, Pavel Fořt, Karel Rada, Martin Straka, Jiří Hanzlík, Petr Kořínek