Mali to byť pre nich krásne Vianoce. Prišli však o svoju milovanú mamičku. Neďaleko Trenčína sa tesne pred víkendom stala dopravná nehoda. Po zrážke autobusu s osobným autom prišla o život vodička osobného auta Miroslava († 39), mamička dvoch detí.

Obrovská tragédia pripravila dve deti o mamičku: Mirka († 39) zomrela cestou na vianočné nákupy!

Tragická nehoda sa stala v piatok podvečer neďaleko obce Kostolná – Zárečie v okrese Trenčín. Podľa našich informácií, matka spolu s dcérou sa vybrali na vianočné nákupy. Keďže bol piatok, matka sa vrátila z práce a s dcérou sa dohodli, že sa vyberú oni dve do obchodov.

Vianočné nákupy im zmaril mikrobus

Z Čachtíc, odkiaľ mladá rodina pochádza sa vybrali v smere na Trenčín. No ich cestu aj plány skrížil minibus, ktorý podľa polície predbiehal univerzálny nakladač a v protismere sa zrazil s osobným autom VW Polo, ktoré riadila vodička Miroslava († 39).

Matke už nedokázali pomôcť

Na miesto ihneď dorazili všetky záchranné zložky. Mladú vodičku sa záchranárom žiaľ oživiť nepodarilo. Jej dcéru Kristínu (17), ktorá bola v aute, so zraneniami previezli do trenčianskej nemocnice.

Kristínka (17) po tragickej nehode leží v nemocnici.

Kristínka (17) po tragickej nehode leží v nemocnici.

Foto: archív FB.

Bola pracovitá a usilovná

Vodičovi minibusu po nehode alkohol v dychu nezistili. Príčiny nehody vyšetruje polícia. Susedia v obci Čachtice sa so smrťou Miroslavy nedokážu zmieriť. „Je nám z toho veľmi ťažko. Ženu sme poznali ako pracovitú a usilovnú matku. Pracovala v materskej škôlke v Dolnom Srní. Boli starostliví rodičia, slušní a ochotní každému pomôcť. Toto si rodina nezaslúžila,“ prezradila nám obyvateľka Anka (54). Starosta Čachtíc sa k rodine odmietol vyjadrovať.

Kristínkin stav je stabilizovaný

Otec tak teraz ostal sám na dve deti, Kristínku (17) a Martinka (8). Jej dcéra, ktorá sa pri nehode zranila utrpela ťažké zranenia. „Je vo vážnom stave, ale jej stav je stabilizovaný, takže je mimo ohrozenia života,“ dozvedeli sme sa z nemocnice.

Mama Miroslava nemala šancu na prežitie.

Mama Miroslava nemala šancu na prežitie.

Foto: polícia

Príčina nehody sa vyšetruje

Vinníkom podľa všetkého je vodič mikrobusu. „Vodičke bola odobratá krv. Dopravu počas dokumentovania tejto tragickej dopravnej nehody riadili policajti. Na mieste dopravnej nehody bol aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Príčina a miera zavinenia tejto dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania,“ uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Pohreb matky Miroslavy by sa mal konať v stredu popoludní na cintoríne v Čachticiach.

Tragický piatok na cestách:

† Bratislava – V hlavnom meste osobné auto Jeep Grand Cherokee na Trnavskej ulici zrazilo chodkyňu, ktorá prechádzala mimo priechodu pre chodcov. V nemocnici nakoniec zraneniam podľahla.

† Bratislava – Dodávka zrazila vysokoškoláka Atillu († 23), ktorý prebiehal cez diaľnicu D2.

† Čierna nad Tisou – Dôchodca Eduard († 60) vošiel do cesty osobnému autu. Svojim zraneniam podľahol.

† Trenčín – Minibus sa zrazil s osobným autom, ktorého vodička Miroslava († 39) nehodu neprežila. Jej dcéra Kristínka leží v nemocnici.

† Košice – Ján († 63) prešiel s autom Škoda Felícia do protismeru a po zrážke s iným osobným autom Ford zraneniam podľahol.