Zatiaľ čo belasí nepostúpili do play off, Sersenova sezóna pokračuje ďalej. Rozhodol sa posilniť káder Banskej Bystrice, kde zapadol bez problémov a prechod z KHL mu nerobil žiadny problém. „Uľahčujú mi to spoluhráči, ktorí hrajú dobrý hokej. Väčšinu času trávime v útočnom pásme a ako obranca to mám zjednodušené. Hráme na štyri obranné dvojice, chodím na oslabenia a niekedy aj presilovky. Je to podobné ako v Slovane,“ prezradil Sersen pre SME.

Skúsený reprezentant sa pokúsil porovnať obidve súťaže. „Sú to skôr detaily. V súčasnosti už každý musí vedieť korčuľovať, aby mohol hrať hokej. Rozdiely sú v momentoch, keď sú hráči pod tlakom, majú dať finálnu prihrávku alebo vystreliť. V KHL mi hokejisti pripadajú vyspelejší a robia viac správnych rozhodnutí,“ vysvetlil 31-ročný bek.

Michala mrzí hlavne to, v akom stave sú zimné štadióny. „Na štadiónoch sa veľa nezmenilo. Sú staršie a ani izolácia nie je ideálna. V takom januári musí byť v hale dosť chladno. Už si presne nepamätám, aký hokej sa tu hral pred siedmimi rokmi. Bol som ešte mladý a vnímal som ho inak ako teraz, keď mám viac skúseností,“ dodal Sersen, ktorý naposledy pôsobil v našej lige pred siedmimi rokmi.

Aký má názor na to, že by sa v našej súťaži objavil znovu Slovan? „Je dobré, že Slovan hrá v KHL. Stačí sa pozrieť na divácky záujem. Štadión býva často vypredaný a keď aj nie je, návštevnosť neklesne pod osemtisíc. Je tam skvelá atmosféra a vysoká hokejová úroveň. Z pohľadu hráča som veľmi spokojný a vyhovuje mi to,“ objasnil Michal Sersen.

Na záver sa rodák z Gelnice pozastavil aj pri tradičnom probléme, ktorý kvári bratislavský mančaft. Meškajúce peniaze. „Chlapci, ktorí prídu do klubu a nevedia, ako to tam chodí, to majú náročnejšie. Ja už som si na to zvykol. Nehovorím, že je to v poriadku a nechcem sa nikoho zastávať. Zháňať toľko peňazí však nie je jednoduché. Verím, že vedenie robí všetko preto, aby to fungovalo,“ zamyslel sa Sersen a dodal: „Ako hráč s tým ťažko niečo narobím. Nepomôže mi, keď budem nadávať. Mojou úlohou je hrať hokej a podávať výkony za akýchkoľvek podmienok.“