Moskva 23. februára 2017 (HSP/ABS/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)

 

Predbežná pitevná správa vykonaná lekárskymi odborníkmi zistila, že ruský veľvyslanec Organizácie Spojených národov, Vitalij Čurkin, mal v obličkách jed. Správu o tom prináša portál abs.cbn-tv.com, ktorý sa zatiaľ odvoláva na uniknutú pitevnú správu

Kvety pri portréte zosnulého ruského diplomata Vitalija Čurkina

Ku predbežnej pitevnej správe sa mal podľa portálu dostať reportér LiveMonitor, podľa ktorého sa v nej píše, že “expertíza určila približný čas smrti pravdepodobne na pondelok ráno, asi 10 h po požití podozrivého jedla.“

Mikroskopické nálezy boli podľa jeho svedectva nasledujúce: stredná nekróza pečene, vaskulárne prekrvenie pľúc pravdepodobne v dôsledku akútneho zlyhania srdca, nekróza všetkých vrstiev hrubého čreva, ale žiadny dôkaz o invazívnych bakteriálnych léziách. Boli tiež hlásené početné lézie nadobličiek.

“Kým sa priatelia a kolegovia snažili vyrovnať so smutnou správou, jeho rodina vydala vyhlásenie, v ktorých popisuje jeho posledné okamihy. “Náš milovaný Čurkin, ktorý sa v utorok dožil 65 rokov, bohužiaľ poslednýkrát vydýchol v pondelok ráno o 10:30 počas pracovnej doby,” píše sa v časti vyhlásenia.

Vo vyhlásení sa ďalej píše, že sú vykonávané všetky opatrenia, aby sa Čurkinovo telo dostalo do jeho domoviny a aby mohol byť spravený pohreb.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.