Londýn 9. októbra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Don Ryan)

V súvislosti s dištancom pre niekdajšieho trénera Alberta Salazara za držbu a obchodovanie s testosterónom odstúpil zo svojho postu šéftrénera Britskej atletiky Neil Black. Bol to práve on, kto sa postavil za 61-ročného Američana narodeného na Kube, keď pracoval ako konzultant pre britských vytrvalcov vrátane štvornásobného olympijského šampióna Mo Faraha. Black ešte zostane pri Farahovi počas tohtotýždňového maratónu v americkom Chicagu

Na snímke tréner Alberto Salazar

Viacero zverencov Salazara štartovalo na nedávno skončených majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe. Rodáka z Havany suspendovala Americká antidopingová agentúra (USADA) za spomenuté prehrešky, keď mal na starosti tréningovú skupinu špičkových bežcov v projekte Nike Oregon Project (NOP).

Vyšetrovanie kauzy síce nepoukázalo priamo na niektorého z vytrvalcov, no Medzinárodný olympijský výbor (MOV) chce získať tieto údaje, pretože by mohli ovplyvniť poradia v olympijských súťažiach. Prezident MOV Thomas Bach tiež vyhlásil, že Svetová antidopingová agentúra (WADA) by mala vyšetrovať všetkých športovcov, ktorí trénovali s potrestaným Salazarom.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj