Johannesburg 3. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto: Flickr)
 

Afričanka privezená do márnice, ktorá údajne zahynula pri nehode, „ožila“ v chladiacom boxe po niekoľkých hodinách, informuje The Mirror.

Ilustračné foto

Neďaleko juhoafrického Johannesburgu došlo k vážnej nehode, ktorej následkom, ako sa pôvodne predpokladalo, zahynuli traja ľudia. Lekári usúdili, že žena, ktorá utrpela vážne zranenie hlavy, je mŕtva, a preto ju odviezli do márnice.
O niekoľko hodín neskôr zamestnanci, ktorí zapisovali údaje o telách, zistili, že žena dýcha. „Lekári sú vyškolení, aby diagnostikovali smrť, ale my ne. Nikdy nečakáš, že otvoríš box a uvidíš tam živého človeka. A čo keby sme začali s pitvou a náhodou ju zabili?” uviedol jeden zo zamestnancov márnice.
Po prebudení ženu odviezli do nemocnice. Incident vyšetrujú miestne úrady. Hlavný lekársky asistent Gerrit Bradnick povedal, že je šťastný, že je žena nažive. „Keď vezmeme do úvahy zložitosť jej poranenia a to, ako dlho čakala na pomoc a  dlhú cestu do márnice a  všetky manipulácie, čo boli s telom urobené, potom môžeme len ďakovať Bohu, že je žena nažive. To, čo sa stalo, je najhoršia nočná mora ambulantného lekára,” povedal Bradnick.
Lekár dodal, že neverí v nedbalosť jeho kolegov, pretože sám pozoroval ich prácu.
 

Príspevok Obeť havárie sa náhle zobudila v márnici zobrazený najskôr Hlavné správy.