Washington 16. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Steven Senne)

Pro-potratový prezident Barack Obama ešte predtým, než opustí prezidentské kreslo, stihol schváliť nové pravidlo, ktorým zakazuje štátom, aby prestali financovať potratový biznis Spoločnosti pre plánované rodičovstvo.

Na snímke Barack ObamaNa snímke Barack Obama

Schválený zákon, ktorý pochádza z dielne Oddelenia zdravotníctva a ľudských služieb, prakticky zabraňuje štátom možnosť zablokovať prísun peňazí z federálneho fondu pre rodiny do potratových spoločností, ako je napríklad Spoločnosť pre plánované rodičovstvo.

„Prezident Obama vie, že rastie nádej pre nevinné obete Spoločnosti pre plánované rodičovstvo a že dni veľkého potratového priemyslu sú spočítané,“ vyjadrila sa pro-life republikánka a kongresmanka Diane Blacková, ktorá reagovala na schválené nariadenie. „Nemali by sme byť prekvapení z toho, že jeho administratíva končí a „mláti okolo seba“, ale som si istá, že toto nariadenie nevydrží dlho.“

„Príďte sa pozrieť na budúci rok, v Kongrese máme pro-life väčšinu a sme pripravení spolupracovať s prezidentom Trumpom a pro-life nominantom na vedúceho Oddelenia zdravotníctva a ľudských služieb, Dr. Tomom Priceom. Nielenže zvrátime toto nariadenie, ale ustanovíme novú legálnu ochranu pre tých najbezbrannejších členov našej spoločnosti. Obamova administratíva nebude mať posledné slovo. S príchodom nového roka príde aj príležitosť bojovať za dôstojnosť každého nenarodeného dieťatka, ktoré je blaho pre každú bojujúcu matku a za právo svedomia pre každého amerického daňového poplatníka.“

Branislav Zaujec

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.