O vzniku hnutia Radikálni európski demokrati informoval maďarský europoslanec

Štrasburg 14. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:István Ujhelyi Twitter)

O vzniku nového hnutia Radikálni európski demokrati (RED) informoval dnes zo Štrasburgu prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí maďarský europoslanec za opozičnú Maďarskú socialistickú stranu (MSZP) István Ujhelyi.
Na snímke István Ujhelyi

RED, ako zdôraznil, nie je politická strana, ale hnutie venujúce sa európskym záležitostiam, ktoré “odmieta protieurópsku politiku súčasnej maďarskej vlády a súčasne sa angažuje za čo najrýchlejšiu komplexnú reformu fungovania Európskej únie”.
Podľa Ujhelyiho názoru možno budúcnosť starého kontinentu vrátane Maďarska zabezpečiť výlučne zásadnými zmenami. Radikalizmus nie je pre iniciátorov hnutia identický s extrémizmom, vylučovaním alebo politikárčením, ale vôľou na realizáciu komplexných, vecných a čo najrýchlejších zmien.
Újhelyi hovoril aj o tom, že väčšina maďarskej populácie je proeurópska, a preto nemožno pripustiť, aby vláda “extrémne protieurópskeho Fideszu” premiéra Viktora Orbána riskovala členstvo krajiny v Únii, vyplýva podľa tlačovej agentúry MTI z europoslancových slov.
Europoslanec pripustil, že Európska únia ani zďaleka nie je dokonalá, avšak zdôraznil, že ani vo svojej nedokonalosti nemá vecnú alternatívu, aj keď potrebuje značné zmeny.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)