O vydaní zatykačov na podozrivých bratov z Kosova sa rozhodne dnes

Duisburg/Essen 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Nicolas Armer)

Polícia v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko pokračuje vo vyšetrovaní dvoch bratov z Kosova vo veku 28 a 31 rokov v súvislosti s ich možným plánovaním útoku na nákupné centrum Centro v Oberhausene, ktoré patrí medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na starom kontinente.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Hovorca polície v Essene dnes povedal, že stále nie je jasné, či na oboch podozrivých vydajú zatykače. Rozhodnutie v tejto veci by malo padnúť v priebehu dnešného popoludnia. Vyšetrovatelia nepredpokladajú podľa prvých poznatkov, že k útoku malo dôjsť v krátkom čase.

Ako je známe, príslušníci špeciálnej policajnej jednotky zadržali oboch mužov v noci na piatok v ich bydlisku v Duisburgu. Polícia už po zadržaní informovala, že sa vyšetrovatelia snažia zistiť, ako ďaleko pokročili prípravy útoku a či sa na nich podieľalo o viac ľudí.

Centrála polície v Essene dostala ešte vo štvrtok z bezpečnostných zdrojov upozornenie na možný útok, preto okolo 18.00 h vyslala do nákupného centra a na priľahlý vianočný trh a na priľahlom vianočnom trhu posily. Nákupné centrum, ktorého predajná plocha zodpovedá veľkosti 14 futbalových ihrísk, však neevakuovali.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.